Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

چگونه یک راهنمای استاندارد برای طراحی سایت ایجاد نماییم

چگونه یک راهنمای استاندارد برای طراحی سایت ایجاد نماییم

راهنمای سایت یکی از بخش های مهم یک طراحی سایت محسوب می شود چرا که طراحی ها و تجربه کاربری اعمال شده در سایت از این جهت مورد اهمیت قرار می گیرند که بتوانند کاربران را به راحتی به آنچه که می خواهند در زمان کوتاه راهنمای کنند .  بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند که باید در زمان قبل ، در حین کار و بعد از طراحی همیشه به این نکته توجه شود که باید طراحی در خدمت راهنمای کاربران صورت گیرد. این مسئولیت بر عهده طراحان و متخصصان UX می باشند چرا که آنها هستند که روند فرآیندهای ایجاد شده در سایت را تعیین می کنند . معمولا بخش های زیر برای راهنمای سایت وجود دارد:

    Style guide

    Components document

Document page

راهنمای سبک (Style guide)

راهنمای سبک در واقع نوع طراحی را نشان می دهد که طراحان در هنگام طراحی با استفاده از آیکون ها ، تایپوگرافی ، جدول ، لیست ها و هر یک از عناصر های سایت اقدام به راهنمای کاربران هنگام استفاده از بخش های متعدد سایت می کنند . در واقع طراح در این بخش قصد دارد با زبان محاوره ای اقدام به راهنمای آسان با کاربران کنند .


قطعات سند (Components Document)

این سند بیشتر دراختیار توسعه دهندگان قرار می گیرند تا بدانند دقیقا چه نوع طراحی با چه نوع ابزاری صورت گرفته است و براساس آن شروع به توسعه back-end نمایند شاید بگویید که این مورد ضرورت ندارد و کاربر در کجای این بخش می باشد؟ باید در نظر گرفت که نداشتن هماهنگی بین توسعه دهندگان و طراحان در طراحی نهایی صدمات جبران ناپذیری را ایجاد می کند و زمانی که این کار صورت نگیرد توسه دهنده می تواند برداشت متفاوتی را از طراحی داشته باشد و در نتیجه طراحی آن چیزی نمی شود که باید انجام گیرد که نتیجه آن و تاثیر منفی آن بر روی کاربر هنگام کار کردن با سایت ایجاد می شود .


Document page

این بخش بخصوص برای فرآیندهای پیچیده و یا سایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد چرا که کاربر می تواند با مراجعه به راهنمای فرآیند یا راهنمای خرید ، تصاویر آن فرآیند را با متن های راهنمای آن فرآیند قبل از شروع به کار ببیند و با دید باز شروع به اجرای فرآیند مورد نظر در سایت نماید .

 


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (336)
کد خبر: 2206


  • چگونه یک راهنمای استاندارد برای طراحی سایت ایجاد نماییم