Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
19

استراتژی UX و محتوا و چگونگی ارتباط بین آنها

استراتژی UX و محتوا و چگونگی ارتباط بین آنها

شاید این سوال مطرح باشد که تجربه کاربری در طراحی سایت مهم است یا محتوای سایت ؟ این سوال مانند این است از یک بچه بپرسید مادر یا پدر ؟ در سال های اخیر توسعه دهندگان و طراحان از تجربه کاربری برای بهبود طراحی و رضایت مشتری در سایت استفاده کرده اند . اما اگر دوست دارید بدانید بهترین راه برای رضایت مشتری چیست باید فقط بر روی تجربه کاربری محدود نشوید . گوگل بارها اعلان کرده است محتوا پادشاه است و به نظر می رسد در همین عقیده مانده است بنابراین باید تلفیقی از محتوا و تجربه کاربری را به عنوان راه حل در نظر گرفت اما چگونه ؟ چگونه می شود محتوا که خود یک استراتژی مشخصی برای سایت دارد را با تجربه کاربری تلفیق کرد .


همانطوری که Kristina Halvorson در کتاب خود با نام استراتژی محتوا بر روی وب توضیح می دهد " یک استراتژی محتوای در وب باید به عنوان نقشه راه یک طراحی در نظر گرفته شود به گونه ای که محتوای هدف و بیشتر مورد استفاده همیشه در دسترس قرار گیرد . "  در واقع یک متخصص UX کار باید بر اساس استراتژی محتوا شروع به طراحی خود نماید و بعد از خواندن این استراتژی نوع طراحی خود را برای کاربران اعلان نماید . تجربه کاربر اساس همه چیزی است که کاربران می خواهند آن را در سایت حس کنند ولی اگر همین تجربه کاربری بدون در نظر گرفتن استراتژی محتوا در سایت انجام شود باعث نارضایتی کاربر می شود چرا که آن چیزی که در نهایت کاربر به دنبال آن است محتوای محصوات و خدمات مورد نظر آنهاست .


البته شاید به نظر برسد استراتژی محتوا و تجربه کاربری در یک هدف گام بر می دارند ولی در واقع در جزئیات ممکن است با هم تفاوت های داشته باشند بخصوص در هنگام تعریف فرآیندهای مورد نیاز سایت این تفاوت و اختلاف بین تیم های UX و مدیریت محتوا اتفاق می افتد . تیم محتوا دوست دارند محتوای بیشتری را در سایت و در صفحات سایت قرار دهند تا مورد توجه کاربران و هم موتورهای جستجو قرار گیرند در حالی که تیم UX 400 تا 500 کلمه را برای هر صفخه مناسب و کافی می دانند . گاهی حتی دوکلمه اضافی می تواند یک طراحی سایت را برهم زند . البته باید بدانیم که اگر بتوان به خوبی هماهنگی بین استراتژی محتوا و تجربه کاربری را در یک سایت انجام داد باعث می شود بهترین رضایتمندی کاربران از ترکیب تخصص، مهارت ها و ذهنیت های متخصصان تجربه کاربری با  مدیران محتوا و استراتژیست صورت گیرد .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (310)
کد خبر: 2208


  • استراتژی UX و محتوا و چگونگی ارتباط بین آنها