Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
19

پنج راه برای بهبود روند یک فرم ورودی در سایت

پنج راه برای بهبود روند یک فرم ورودی در سایت

یکی از فرم ها و  فرآیندهای که برای هر سایت وجود دارد فرم لاگین سایت می باشد که بسیاری از کاربران هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مواجه می شوند ما می خواهیم در این مقاله روند یک فرم ورودی مناسب برای کاربران را تشریح کنیم . دو روش متداول برای ورود به یک سایت وجود دارد یکی از این روش ها با استفاده از شبکه های اجتماعی و یا سرویس های ایمیل مانند گوگل و یا یاهو می باشند این روش باعث می شود کاربران بسیاری بتوانند به راحتی با امکانات و خدماتی که این سایت ایجاد کرده اند آشنا شوند چرا که تقریبا بیشتر کاربران دارای اکانت های برای شبکه های اجتماعی و یا سرویس های ایمیل می باشند . روش دوم ورود به سایت استفاده از نام کاربری و رمز عبوری می باشد که هنگام ثبت نام در سایت کاربران آن را انجام داده اند این یک روش سنتی و قدیمی است و باید برای بهبود آن تلاش کرد گرچه هر دو روش دارای مزایا و معایب گوناگونی می باشد . یکی از ترفندهای که می توان برای اینکه ثبت نام روش دوم که سنتی می باشد را بهبود داد استفاده از فیلدهای ضروری در روند ثبت نام می باشد همچنین باید کاری کرد که نام کاربری در کاربران بماند برخی از سایت ها از ایمیل وارد شده در ثبت نام به عنوان نام کاربری استفاده می کنند که می تواند روش هوشمندی محسوب شود چرا که ایمیل یک نام کاربری یکتا است و تمامی کاربران ایمیل خود را در ذهن به خاطر می سپارند .


همچنین ممکن است رمز عبور را در روش دوم فراموش کرده باشید باید گزینه ای در بخش ورود به سایت وجود داشته باشد که بتوان با آن رمز عبور را ریست کرد و یا رمز عبور جدید و یا فعلی را برای کاربران فرستاد توجه داشته باشید که اگر طراحان سایت هنگام طراحی سایت و بخش ثبت نام آن شماره موبایل را از کاربران دریافت نموده اند می توان از کاربر هنگامی که بر روی دکمه فراموشی رمز عبور کلیک کرد ، رمز عبور را به آن کاربر اس ام اس کرد این ساده ترین و راحت ترین راه می باشد همچنین امنیت رمز عبور در این فرآیند به طور کامل حفظ شده است .


همچنین دو راه برای نمایش لاگین به سایت وجود دارد پاپ آپ باز شدن یک کادر در صفحه فعلی و یا رفتن به یک صفحه جدا . بسیار از طراحان پاپ آپ باز شدن را می پسندن چرا که نمای بهتری را برای کاربران ایجاد می کند با این وجود باید در نظر داشت که هنگام پاپ شدن کادر لاگین اطراف آن تیره شده تا حواس کاربر را به خود جلب ننمایند . در استفاده از نام دکمه نیز بسیار باید دقت شود از نام های به کار برده شود که مرسوم می باشد مانند ورود به سایت و مواردی از این قبیل و سعی نشود کلماتی که کاربر دقیقا نمی تواند بفهمد منظور آن چیست استفاده شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (258)
کد خبر: 2210


  • پنج راه برای بهبود روند یک فرم ورودی در سایت