Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
19

عناصر ضرروی برای هر سایت تجارت الکترونیک

عناصر ضرروی برای هر سایت تجارت الکترونیک

سایت های تجارت الکترونیکی گام به گام جایگزین خرده فروشی های ستنی شده اند و تعداد شرکت های که به فکر پیاده سازی سایت تجارت الکترونیک به جای خرده فروشی سنتی می شوند با سرعت زیاد رو به افزایش چرا که در فضای  مجازی تعداد بیشتری از مردم را می توان جذب محصولات شرکت کرد .  ما در این مقاله می خواهیم چند مورد مهم در طراحی سایت تجارت الکترونیک را شرح دهیم که برای طراحی بسیار حائز اهمیت می باشد .

محتوای متقاعد کننده

درست است که فضای مجازی برای فروشگاه های آنلاین بازار خوبی است اما توجه داشته باشید بسیاری از مردم دوست دارند محصول را به صورت واقعی لمس نمایند برای اینکه این کاربران را جذب سایت و محصولات خود نمایید باید با محتوای غنی و همچنین تصاویر از زوایه های مختلف محصولات آن ها را مجاب به خرید از سایت کنید . همچنین می توان از محصولات ویدئو های تهیه نمایید تا بتوان مشتریان و کاربران سایت را بهتر متقاعد کرد .


ناوبری بهینه و جریان کاربر

یکی از مهمترین مواردی که باید در هنگام ایجاد یک پلت فرم تجارت الکترونیک در ذهن داشته باشید، ارائه بهترین تجربه ممکن برای حفظ مشتریان است. یکی از مهترین بخش های این تجربه کاربری ناوبری یک سایت می باشد که هنگام طراحی سایت باید به درستی قوانین مربوط به آن رعایت شود . مثلا در سایت زیر صفحه اصلی روی تبدیل متمرکز نشده است ، منو ناوبری در سایت به خوبی برجسته نشده است البته سعی شده است محصولات و جزئیات محصول با اسلایدر به خوبی نمایش داده شود تا کاربران از محصولات و جزئیات آن با خبر شوند البته باید در تمامی صفحه اصلی سایت ناوبری و منو آن اصلاح شود چرا که برجستگی این قسمت برای جذب مخاطبان بسیار مهم می باشند


روند پردازش کاربرپسند

کاربرپسند بودن فرآیندهای یک تجارت الکترونیکی نقطه عطفی در یک سایت تجارت الکترونیکی می باشد چرا که کاربران در این نوع سایت ها نسبت به بقیه انواع سایت ها باید احساس راحتی بیشتر کنند این بدان دلیل است که قرار است به صورت آنلاین به خرید محصولات سایت بپردازند بنابراین اطمینان و اعتماد و راحتی در این سایت ها بسیار مهم می باشد .


پشتیبانی از مشتریان

بسیاری از مشتریان به خاطر همین عامل از یک سایت خرید می کنند و یا منصرف می شوند هرچند که نیاز به محصولات آن سایت و یا شرکت داشته باشند چرا که آن سایت به خوبی و یا بدی در مورد پستیبانی از مشتریان بعد از خرید مشهور می باشند . این برای کاربران یک معیار قطعی محسوب می شود و قبل از خرید مطمئنا از اشخاص و یا دوستانی که از آن سایت خرید کرده اند سوال خواهند پرسید بنابراین یک سایت علاوه بر طراحی سایت تجارت الکترونیکی مناسب باید به این معیار نیز توجه ویژه داشته باشند.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (290)
کد خبر: 2211


  • عناصر ضرروی برای هر سایت تجارت الکترونیک