Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
20

صفحه 404 در طراحی سایت

صفحه 404 در طراحی سایت

یکی از صفحاتی که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند صفحه 404 می باشد این صفحه به کاربران می گوید که آدرس صفحه ای که در سایت وارد کرده اید درست نبوده است و چنین آدرسی در این سایت وجود ندارد . شاید شما فکر کرده باشید پس این صفحه اهمیت چندانی ندارد چرا که کاربر با دیدن آن سریع صفحه را ترک کرده و در جستجوی آدرس صفحه درست آن می گردد اما امروزه که حتی یک آیکون در صفحه اهمیت زیادی پیدا کرده است این صفحه نیز دارای اهمیت خاص خود می باشد و بسیاری از طراحان این صفحه را نوعی سکوی پرتاب در طراحی می دانند ! اما چگونه ؟ در طول زمان وقتی که طراحی سایت پایان می پذیرد و طراح آن را به مدیران و یا تیم محتوا برای وارد کردن محتوای مناسب به آنها می دهد ممکن است در این زمان یا بعدا لینکی از سایت به دستی وارد نشود و به صورت اشتباه درج شود این باعث می شود لینک در واقع به صورت غیر مستقیم به صفحه 404 اشاره کند .


در این مواقع است که اهمیت این صفحه معلوم می شود چرا که واقعیت این است هنگام کار و در طول چند سال از این لینک ها در سایت به صورت مکرر براساس موارد مختلف اتفاق می افتد و این طراحان حرفه ای را به فکر می اندازد که باید طراحی مناسبی را برای صفحه 404 در نظر بگیرند . همچنین برخی از طراحان حرفه ای در این صفحه شروع به قرار دادن برخی از لینک های مناسب که اهداف سایت در آن ها می باشند و یا محصولات و خدماتی که می خواهند بیشتر جلوی دید باشند قرار می دهند تا شاید کاربرانی که به صورت اتفاقی و ناخواسته وارد این سایت شده اند بتوان جذب این موارد کرد . همچنین باید در نظر داشت که کاربرانی که از دیواس های مختلف مانند موبایل های هوشمند و یا تبلت ها استفاده می کنند باید این صفحه را به طور مناسب مانند تمامی صفحات به خوبی ببینند بنابراین باید صفحه ریسپانسیو باشد . ما چند نمونه از تمپلیت 404 را برای شما قرار داده ایم تا الهام آور طراحی های شما باشد .


در تصویر بالا به صورت حرفه ای صفحه 404 به دو بخش تقسیم شده است و علاوه بر اینکه به کاربر اعلان می کند که چنین صفحه ای وجود ندارد قسمتی نیز برای جستجوی کاربر در نظر گرفته شده است تا کاربر بتواند مطلب مورد نظر خود را بدون هیچ وقفه ای در سایت جستجو نماید . تصاویر دیگر نیز از تمپلیت های مختلف 404 در پایین این صفحه مشاهده می کنید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (236)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2216


  • صفحه 404 در طراحی سایت