Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
21

طراحی سایت با منوهای بزرگ

طراحی سایت با منوهای بزرگ

ناوبری یک مفهوم پیچیده می باشد و البته جزیی جدایی ناپذیر از یک طراحی سایت . در واقع ناوبری یک لیستی از لینک های پر استفاده که اهداف یک سایت را پوشش می دهد وجود دارد . ناوبری هوشمندانه اولین قدم موفقیت آمیز برای جذب کاربران و ترغیب آن ها برای کلیک کردن بر روی آن ها می باشد . آن بخش آنقدر مهم می باشند که بسیاری از طراحان سایت از این قسمت شروع به طراحی سایت می کنند . امروزه بر خلاف برخی از طراحی ها که در حال افزایش می باشد و از منوهای مینیمال و کوچک استفاده می کنند برخی دیگر از طراحان سایت اعتقاد به منوهای بزرگ در یک سایت دارند ، این منو ها می تواند به صورت یک عنصر ساده و یکپارچه از عناوین، منوی کشویی بالا، منوی های آیکون ، منوی گرافیکی زیبا، منوی حرفه ای عکس و... طراحی شود. این نوع از طراحان اعتقاد دارند هر چه منو ها بزرگ تر در سایت وجود داشته باشد کاربران بهتر می توانند در مسیر اهداف سایت قرار گیرند . ما در ادامه این مقاله می خواهیم به برخی از این نوع منوها و قرار گیری آن ها در سایت بپردازیم .

ایان لن : یک وب سایت از این نوع منو ها می باشد اگر به این سایت نگاهی بی اندازید می بینید که کاربران هنگام ورود به سایت با یک صفحه نمایش بزرگ تمام صفحه از نمونه کارها مواجه می شوند که هر کدام از آن ها دارای لینکی به صفحات سایت می باشند که توضیحات بیشتری درباره آن نمونه کار می دهد.


Curadmir : این سایت ورزشی برای رویداد دوچرخه سواری محبوب در جزایر بریتانیا طراحی شده است. با بهره گیری از طریق منوهای مبتنی بر عکس سه بعدی، بازدیدکنندگان را با رقابت آشنا می کند و آنها را ترغیب می کند که بر روی یکی از لینک های براساس علاقه خود کلیک نماید .


این سایت یکی از انواع هتل های می باشد که از منو های بزرگ برای جذب مشتری استفاده می کند ، طراح با استفاده از یک رویکرد بصری به منظور ارائه بخش های مختلف هتل استفاده می کند تا بهتر و راحت تر کاربران را با قسمت های مختلف هتل آشنا سازد .


Pho Vietnam : طراح صفحه اول سایت را به سیستم ناوبری تبدیل کرده است تا زیبای بیشتری به سایت داده شود . بنابراین کاربران سایت می توانید به سرعت اطلاعات مربوط به منو، رستوران، تماس ها و رسانه ها را دریافت کنند.


Krasina : یک سایت تعاملی است که برای راحتی کار و تعامل بهتر کاربران با سایت مورد استفاده قرار می گیرد و از ناوبری بزرگ به همراه متن های که نشان دهنده آن قسمت از ناوبری است برای راهنمای کاربران استفاده کرده است همچنین رنگ های هر قسمت از ناوبری زیبای خاصی را به سایت داده است .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (315)
کد خبر: 2225


  • طراحی سایت با منوهای بزرگ