Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
21

استفاده از قاب های مربعی شکل در طراحی سایت

استفاده از قاب های مربعی شکل در طراحی سایت

همیشه استفاده از ابزارها و طراحی های مختلف برای طراحان جالب و شگفت انگیز بوده است چرا که آنها توانسته اند با همین طراحی ها یک طرح زیبا و فوق العاده ایجاد کنند ، یکی از مواردی که طراح سایت هنگام طراحی سایت از آن استفاده می کند اشکال های گوناگون برای بخش های مختلف یک سایت می باشد و یکی از این اشکال ها که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد مربع می باشد اما چرا مربع ؟ اولین دلیل این است که مربع بیشتر کمک به ساماندهی المان های سایت می کند و دومین علت آن این است که با استفاده از آن می توان سبک های خاصی از طراحی را تولید کرد . اگر به نمونه های مختلف نگاه کنید می بینید این شکل چقدر می تواند به طراحان در ایجاد طرح های مختلف کمک نماید .


اگر طراح بخواهد از اشکال مربعی استفاده نماید باید سه مرحله را در نظر بگیرد :

آنچه را که میخواهید انجام دهید تعیین کنید

طراح باید بداند دقیقا چه چیزی از قاب های مربعی شکل خود می خواهد ، آیا می خواهد المان ها را در بخش های مختلف سازماندهی کند و یا می خواهد یک نوع طراحی هنرمندانه از قرار دادن اشکال های مربع ایجاد نماید و یا بسیاری از موارد دیگر . با دانستن آنها می توان طراحی را به درستی انجام داد .


از مربع ها برای سازماندهی استفاده کنید

همیشه یکی از نگرانی های یک طراح در سایت یکپارچگی اطلاعات سایت می باشد ، با استفاده از قاب های مربعی شکل می توان تصاویر ، متون و هر چیز دیگری را که می خواهید در آن به شکل زیبای قرار دهید . همچنین می توان طوری این قاب ها را در کنار هم با رنگ های مختلف قرار داد که علاوه بر زیبای آنها چیدمان مناسبی نیز وجود داشته باشد .


جاسازی مناسب المان ها در قاب های مربع

اکنون که می دانیم چگونه اشکال مربع می توانند محتوا را سازماندهی نمایند باید بتوانیم محتوا را به شکل درستی درون آن ها جاسازی نماییم تا هم وضوح آن ها به درستی انجام شود و هم بتوان قسمت های اصلی سایت را درون آن ها بدون هیچ نوع حذفی انجام داد. البته می توان بسته به نوع محتوا قاب های مربع بزرگ و یا کوچکی انتخاب کرد همچنین باید در نظر داشت که این قاب ها چگونه باید باهم و در کنار هم قرار گیرند و ارتباط بین آنها چگونه است .


 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (310)
کد خبر: 2228


  • استفاده از قاب های مربعی شکل در طراحی سایت