Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
22

خطوط مورب در طراحی سایت و تاثیر آن

خطوط مورب در طراحی سایت و تاثیر آن

به طور معمول خط ها به صورت یکپارچه با یک مسیر مرتبط هستند و همچنین هدایت چشم از یک نقطه به یک نقطه دیگر می باشد. این مفهوم در طراحی سایت نیز کاربرد دارد ، جای که ابزارها می توانند سلسه مراتب بصری ایجاد کنند و بسیار ارزشمند هستند . عمودی ، افقی و خطوط مورب به طراحی کمک می کنند ، خطوط مورب به طور طبیعی طرح های ارتدوکس را شکست می دهند، تنش و پویایی در ذهن مخاطب خود ایجاد می کنند و حتی احساس آزادی را در نزد کاربران پدید می آورند . این خطوط مورب باعث می شود کاربران ناخواسته آن ها را دنبال کنند هر چه این خطوط با مهارت های فوق العاده ایجاد شود پیگیری کاربران و ردیابی این خطوط توسط آنها بیشتر می شود بنابراین داشتن ظرافت در این نوع طراحی ها بسیار مهم است ما در این بخش به برخی از این نمونه ها خواهیم پرداخت .

Impero

یک وب سایت تعاملی است که دارای یک لایه مثبت و حداقل رنگی است. طراح هر دو خط مورب و پهنای باریک را در نظر می گیرد که برای ایجاد مسیر بصری بین بخش های مختلف سایت ضروری می باشد.


Ullevi Preparty Area

طراح به طور زیرکانه ای از تصاویر و بخش های یکپارچه استفاده می کند تا انگیزه کمی از حرکت ایجاد کند و سپس ایجاد یک خط مورب که نگاه ها را به خود در این سایت جلب می کند.


Case 3D

این سایت توسط یک طراح سایت که به زیبایی توانسته است از فضای سفید در بیشتر بخش های سایت استفاده نماید و با استفاده از رنگ نئون و مورب ایجاد شده در سایت نگاه ها را به آن رنگ و بخش های مختلف که با خطوط مورب ایجاد شده است جذب نماید. همچنین این خطوط مورب از اشکال گوناگونی مانند مثلث برای جلب توجه کردن استفاده کرده است.


Networked Insights

در این سایت تعداد زیادی از خطوط مورب را مشاهده می کنید که نه تنها باعث زیبای سایت شده است بلکه با اهداف سایت نیز همخوانی کامل دارد ، اگر خطوط مورب را دنبال نماییم می بینیم که متن های در کنار این خطوط قرار گرفته است یا این خطوط مورب متن های را در بر می گیرد که بیان کننده اهداف سایت می باشد .


Wavefront

این سایت یک جشنواره موسیقی می باشد که دارای سایت جذاب و البته عجیب و غریب می باشد که هر مخاطبی را هنگام دیدن به فکر فرو می برد و یک مکث نسبتا طولانی را برای خطوط های موربی و رنگ های به کاربرده شده در آن ایجاد می کند . بلوک های مورب باعث می شود متن درون آن قابل توجه تر شود .


Paseo Itaigara

در طراحی این سایت خطوط مورب باعث ایجاد شکل های الماسی در سایت شده است همچنین با ایجاد خطوط مورب و تشکیل این شکل های الماسی متن های که اهداف سایت را پوشش می دهد درون آن ها قرار گرفته است البته علاوه بر متن ها آیکون ها مورد نظر طراحان نیز به زیبای در این خطوط جاسازی شده اند .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (451)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2233


  • خطوط مورب در طراحی سایت و تاثیر آن