Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
22

شکل دایره و هدایت آن در طراحی سایت

شکل دایره و هدایت آن در طراحی سایت

دایره شکلی است که مور پسند طراحان کاربران سایت قرار گرفته است آمارها نشان می دهد دکمه دایره ای شکل از دکمه مستطیل یا مربعی شکل بیشتر کلیک می شود چرا که حس بهتری را به کاربران القا می کند . به طور کلی شکل دایره به عنوان یک تزئین استفاده می شود که به ایجاد یک کنتراست با بالعکس مورد استفاده قرار می گیرد و اجازه می دهد به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم المان های دیگر سایت به آن مرتبط شوند . اما با ایجاد صفحات لمسی در دیوایس های که به اینترنت متصل می شوند فرصت جدید و عملی برای بیشتر استفاده کردن از این شکل به وجود آمد . براساس تحقیقات صورت گرفته یک ناوبری دایره به راحتی و با سرعت قابل فهم توسط انسان می باشد و کاربران می توانند به خوبی با آن تعامل داشته باشند . بنابراین امروزه این شکل بیشتر از یک قابلیت ساده تزئینی در نظر گرفته می شود . و طراحان سایت تلاش می کنند در طراحی سایت خود در قسمت های مختلف از آن استفاده نمایند .

Zoom

این سایت به وسیله چند رنگ ساده و گرافیک زیبا پیاده سازی شده است همچنین به وسیله اشکال دایره لینک های جهت هدایت کاربران به قسمت های مختلف سایت در نظر گرفته شده است .


Ochre Media

در این سایت سعی شده است آیکون های با شکل دایره برای ارتباط برقرار کردن با کاربران و راهنمای کردن آن ها استفاده شود . آیکون های که بر روی زمینه خاکستری رنگ قرار گرفته اند و با پس زمینه سفید سایت به خوبی همخوانی دارند که باعث توجه کاربران به آن ها می شود .


Dominique Salmon

این سایت مد اساسا با چهار دایره زیبا تزئین شده است ، هر کدام از این دایره ها دارای آیکون های درون خود می باشند که به یک بخش از سایت اشاره می کند و افکتی هنگام قرار گرفتن موس بر روی آن ها طراحی شده است .


صفحه اول این سایت دارای فضای دایره ای شکل و رنگارنگی است ، طراح سایت در طراحی این سایت نه تنها از این دایره برای زیبا کردن سایت استفاده نموده است بلکه کل منو های سایت را با استفاده از این شکل طراحی کرده است تا کاربران بتوانند بهتر با سایت تعامل داشته باشند . همچنین استفاده از ترنسپرنت بودن دایره آن را بسیار زیبا جلوه داده است .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (364)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2235


  • شکل دایره و هدایت آن در طراحی سایت