Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
22

نکاتی برای استفاده از تم های بی نظیر در طراحی سایت

 نکاتی برای استفاده از تم های بی نظیر در طراحی سایت

طراحان سایت امروزه ابزارها و طراح های زیادی دارند تا بتوانند کاربران را در یک قسمت از سایت متحیر کرده و آن ها را مجبور به مکث های طولانی برای تماشای المان های مختلف سایت کنند . یکی از این ترفندها استفاده از عناصر بزرگ ، تصاویر ، ویدئو و انواع اسلایدر های بزرگ در ابتدا و وسط یک طرح می باشد . مثلا هنگامی که کاربر وارد سایت می شود و با یک پس زمینه بزرگ از یک شخص و یا یک ویدئو در پس زمینه مواجه می شود به صورت ناخودآگاه مکث می کند تا ببیند این قسمت چه چیزی را می خواهد توضیح دهد در این لحظه می باشد که طراحان باید اهداف آن بخش را به خوبی و زیبایی توضیح دهند . تصاویر بزرگ و یا ویدئو می تواند به طور برجسته در طرح بندی یک طراحی سایت توسط طراحان ایجاد شود به عنوان مثال وقتی طراحان در حال طراحی سایت دکوراسیون داخلی می باشند می توان یک تصویر زیبا از اتاق ب تزئیات دکوراسیون نمایش داد تا مخاطبین سایت هنگام دیدن سایت ابتدا با یک تصویر زیبا از کسب و کار سایت مواجه شوند همچنین می توان در بخش های متعدد آن متن های قرار گرفته شود تا کاربران با ویژگی ها و امکانات سایت در حالی که تصویر را مشاهده می کنند آشنا شوند .


تایپوگرافی زیبا در کنار این تصاویر و یا ویدئو ها می تواند به زیبا کردن آن ها کمک نماید . همچنین برخی از طراحان شروع به قرار دادن تصاویر و ویدئو ها در وسط سایت ها کرده اند به این ترتیب آنها می توانند کاربران را در وسط سایت نیز احاطه کنند چرا که بیشتر کاربران با دیدن تصاویر بزرگ و یا ویدئو در پس زمینه مکث طولانی می کنند البته باید توجه داشت نمی توان بیش از حد از این نوع پس زمینه ها در یک صفحه سایت استفاده کرد . برطبق آمارها استفاده از دو پس زمینه با تصاویر و یا ویدئو های زیبا می تواند باعث افزایش مکث های دو برابری در یک صفحه شود که این فرصت خوبی برای ارتباط برقرار کردن با کاربران سایت و دادن اهداف شرکت به آنها می باشد .


البته مانند هر طراحی این نوع طراحی نیز دارای چالش های می باشد یکی از این چالش ها سنگین بودن تصاویر و یا ویدئو ها است که باید با استفاده از ابزارهای متعددی آن را برطرف کرد و تا آنجا که امکان دارد تصاویر و ویدئو های کم حجم استفاده شود همچنین سعی شود تصاویر و یا ویدئو ها همخوانی کاملی با اهداف سایت و رنگ برند سایت داشته باشد تا کاربران بتوانند برند سایت را به خوبی تشخیص دهند ، برخی از طراحان سایت این مورد را نادیده می گیرند و کاربران را به اشتباه جهت تشخیص رنگ برند شرکت و یا سایت که جزء اهداف سایت برای به خاطر سپردن آن به کاربران سایت می باشند می اندازد.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (303)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2236


  •  نکاتی برای استفاده از تم های بی نظیر در طراحی سایت