Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

مزایا و معایب طراحی فلت (Flat) در سایت

مزایا و معایب طراحی فلت (Flat) در سایت

طراحی فلت همچنان یکی از انواع طراحی های است که بسیاری از طراحان در طراحی سایت خود استفاده می کنند . بسیاری از ویژگی های ممتاز این نوع سبک باعث شده است همچنان طراحان برای اعمال برخی از ویژگی های سایت به سمت این نوع سبک بروند وما در اینجا قصد داریم برخی از مزایا و معایب این نوع سبک را توضیح دهیم .

مزایا طراحی فلت در سایت

رابط کاربری ساده

یکی از بهترین ویژگی های طراحی فلت رابط کاربری ساده آن می باشد ، کاربران همیشه دوست دارند بتوانند به راحتی با سایت تعامل برقرار کنند که بهترین راه برای این کار سادگی رابط کاربری می باشد تقریبا تمامی کاربران بدون هیچ نوع راهنمای می توانند با رابط کاربری این نوع سبک طراحی ارتباط برقرار کنند .


رنگ های متنوع و توانای در تنظیم کردن رنگ

یکی دیگر از ویژگی های که بسیار مورد توجه  طراحان در هنگام طراحی سایت قرار می گیرد به کاربردن رنگ های مناسب مطابق با کسب و کار شرکت و برند سایت می باشد . با استفاده از این نوع سبک طراحی ، طراح می تواند به راحتی از رنگ ها متنوع در طراحی برخوردار شود .


تمرکز بر روی تایپوگرافی

یکی از موارد مهمی که طراحی فلت بر روی آن تمرکز دارد تایپوگرافی واقعی در سایت می باشد . این ویژگی امروزه جزء المان های اصلی یک طراحی محسوب می شود ، اینکه به چه شکل المان ها و محتوای سایت بتوانند به خوبی و مناسب در کنار هم قرار گیرند بسیار حائز اهمیت است چرا که به این ترتیب کاربران می توانند سریع تر به اهداف خود دست یابند .


معایب طراحی فلت در سایت

نگرانی در مورد برخی از فرآیندهای پیچیده

هنگامی که طراحان در برخی از فرآیندها می خواهند از این روش استفاده کنند این نوع طراحی مسطح به خوبی نمی تواند پاسخگو باشد . تجزیه و تحلیل توسط نورمن نیلسن گروه متوجه شد که سبک طراحی مسطح می تواند قابلیت استفاده را کاهش دهد، زیرا کاربران همیشه نمی دانند واقعا چه بخشی از سایت قابل کلیک می باشد .

رنگ پالت می تواند سخت به نظر برسد

ایجاد رنگ های متنوع در این نوع سبک باعث می شود طراحان از انواع متعددی از رنگ ها برای طراحی سایت خود استفاده کنند که این امر باعث می شود در بعضی مواقع سایت دچار نوعی طراحی غلط شود چرا که وجود رنگ های بیش از حد در یک سایت باعث سردرگمی کاربران سایت می شود .


این نوع سبک از طراحی می تواند خیلی ساده باشد

ساده بودن این نوع سبک باعث می شود بسیاری از طراحان نتوانند آن گونه که می خواهند طرح خود را زیبا جلوه دهند و در انتهای طراحی سایت بسیار ساده و خالی از هر گونه جذابیت می باشد . در واقع باید این نکته را یادآور شویم که ساده بودن باید همراه با زیبای بصری باشد چرا که اگر طرحی زیبای بصری خود را از دست دهد کاربران جذب آن نمی شوند و سادگی رابط کاربری با المان های سایت را احساس نخواهند کرد بنابراین نمی توان به خاطر سادگی زیبای بصری را به طور کامل رها کرد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (272)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2237


  • مزایا و معایب طراحی فلت (Flat) در سایت