Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

تاثیر سایه ها در سایت

تاثیر سایه ها در سایت

یکی از روش های که امروزه بر روی برخی از المان ها به کار می رود این است که سایه آن ها را طوری طراحی می کنند که بلند و بزرگ به نظر برسد این مورد در آیکون ها و آرم های یک سایت بسیار پررنگ دیده می شود . البته سایه های طولانی موضوع جدیدی در هنر طراحی محسوب نمی شود چرا که عکاسان هنگام عکس گرفتن با این پدیده آشنای داشتند آنها اغب سایه های طولانی را برای خلق یک اثر دراماتیک ایجاد می کردند . سایه طولانی هنگامی که خورشید در نزدیکی افق قرار می گیرد و یا سپیده دم رخ می دهد همین امر باعث ایجاد دراماتیک بودن آن می شود .


این روش در طراحی سایت به سرعت گسترش پیدا کرده است، در طراحی سایه های طولانی به اشیاء در طراحی مسطح اضافه می شود . سایه ها اغلب در زوایه 45 درجه قرار می گیرند و یک جسم را نمایان می کنند و باعث می شود مخاطب به آن سایه توجه ویژه کند . آنچه که در این سایه ها متفاوت است این است که آنها هم مسطح هستند . طراحان با استفاده از رنگ های که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهند به ایجاد سایه های طولانی می پردازند. اکثر طراحان از یک روش برای استفاده از سایه های طولانی استفاده می کنند ، اکثر این سایه ها گوشه پایین سمت راست جسم در 45 درجه قرار می گیرند البته برخی از زاویه 120 درجه استفاده می کنند . البته باید یاد آور شد که طراحی سایه ها اصولا به آیکون ها و دکمه ها و برخی المان های دیگر در طراحی سایت محدود می شود و نباید در بخش های دیگر استفاده شود .


همچنین باید دانست که این سایه های طولانی ابتدا در سایت به وسیله آیکون های که نماد یک شرکت و یا یک برند را نمایش می دادند وارد دنیای مجازی شده است .  طراحی سایه های طولانی براساس اشکال ساده طراحی می شود و از یک پالت رنگی که درخشان و جنب و جوش می باشد استفاده می گردد . با برداشتن و معکوس کردن مفاهیم طراحی مسطح ، طراحی سایه طولانی مورد استفاده قرار می گیرد . عناصری که با طراحی سایه طولانی استفاده می شوند می توانند با عناصر که به طور کامل مسطح هستند تصویر زیبای را در سایت ایجاد نمایند . سایت های بسیار زیادی از این نوع طراحی استقبال کردند ، سایت Dribbble مثال خوبی از الهام گرفتن این نوع سبک در طراحی سایت می باشد که می توان با رفتن به این سایت از آن ها الهام گرفت من برخی از بهترین موارد را در زیر برای شما قرار می دهد .تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (289)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2239


  • تاثیر سایه ها در سایت