Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران هنگام کار با یک سایت با آن مواجه می شوند این است که نمی دانند این صفحه در کدام قسمت از سایت مپ قرار دارد و یا آنها درکجای سایت قرار دارند . همچنین یکی از چالش های طراح سایت برای طراحی سایت این است که به کاربران بگویند صفحه که مشاهده می کنید در کدام قسمت سایت واقع شده است. چرا که در برخی موارد کاربران بر اساس نیاز خود می خواهند بدانند مسیر کامل این صفحه در کجای سایت می باشد تا بتواند به قسمت بالادستی این صفحه رجوع کند . Breadcrumbs دقیقا در سایت چنین کاری را انجام می دهد . در واقع این ویژگی متنی از لینک ها را درست می کند که به کاربران اجازه می دهد بر روی هر لینکی کلیک کند و بتوان به عقب برگشته و مسیر صفحه ای که در آن وجود دارد را از ریشه سایت به طور واضح ببیند . انواع سایت ها این امکان را که بسیار مفیدی برای کاربران جهت تعامل با سایت می باشد به شکل های گوناگون و متناسب طرح خود ایجاد می کنند . برطبق آمارهای انجام شده این ویژگی باعث شده است درصد بالای از مشکلات مسیریابی کاربران هنگام کار با سایت برطرف شود . برگشت به مسیری که کاربران طی کرده اند دارای علل های مختلفی است مثلا کاربران محصولی را فراموش کرده اند و می خواهند آن را به سبد خرید خود اضافه کنند ولی نمی دانند محصول دقیقا در کدام مسیر آن ها بوده است این ویژگی باعث می شود کاربران با سرعت بالا مسیر مورد نظر خود را پیدا کنند . اهمیت این ناوبری به قدری می باشد که می تواند طراحی مناسب آن برای سایت باعث شود کاربران به محصولات و خدمات سایت توجه بیشتر کند و این باعث کسب درآمد بیشتر برای سایت می شود . این ویژگی نه تنها سهولت کار را برای کاربران بیشتر می کند بلکه برای شناسای خزانده های موتورهای جستجو نیز کار را بهتر و راحت تر می کند . باید یاد آوری شود این یک منو کمکی می باشد و نباید به عنوان منو ناوبری اصلی استفاده شود . ما در این بخش برخی از بهترین Breadcrumbs را به نمایش خواهیم گذاشت .


تصویر زیر یک Breadcrumbs را نشان می دهد که دارای رنگ سیاه و سفید است این رنگ به خوبی برای کاربران قابل رویت می باشد و می توانند با کاربران ارتباط خوبی برقرار کند .


این نوع Breadcrumbs دارای اشکال چند ضلعی در سایت می باشد که به راحتی با بقیه المان ها همخوانی دارد همچنین رنگ و نوع این ویژگی آن را کاملا از بقیه المان ها متمایز کرده است به طوری که به راحتی می توان آن را تشخیص داد .

 


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (293)
کد خبر: 2241


  • Breadcrumbs چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد