Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

چگونه یک صفحه فرود برای سایت خود بسازیم

چگونه یک صفحه فرود برای سایت خود بسازیم

صفحه فرود به عنوان بیشترین بازدید از هر سایت محسوب می شود این صفحه معمولا به عنوان بخشی از مقدمه تمامی بخش ها محسوب می شود . اطلاعات مختصر در مورد کسب و کار سایت و یا شرکت و المان های ضروری مانند لوگو ، منو ، شعار شرکت و اهداف شرکت در این قسمت از سایت قرار می گیرد . همچنین این صفحه دریچه ای به صفحات دیگر می باشد و کاربران را بر اساس اهدافی که دارند راهنمایی می کند و موارد زیر را بیشتر در مخاطبان این صفحه ایجاد می کند:

·         ایجاد احساسات

·         ایجاد فضای مناسب

·         خلاقیت را اضافه می کند

·         مزایای یک سایت نسبت به بقیه را بیان می کند

·         کاربران را تشویق می کند سایت را بیشتر پیمایش کند

همچنین لازم است در این نوع صفحه ها موارد روانشناسی و شناخت کاربر به خوبی انجام شود چرا که این نوع صفحات  کاربران را به بخش های متعدد که اهداف سایت را پوشش می دهند هدایت می کنند . بنابراین یکی از مهم ترین مواردی که باید در این صفحه ها رعایت شود شناخت کامل کاربران سایت می باشد اینکه کاربران چه نوع هدف های برای دیدن این سایت دارند و چه مواردی برای آن ها اولویت بیشتری دارد ، پاسخ به این سوالات باعث می شود طراح هنگام طراحی سایت این موارد را با اهداف سایت تطبیق دهد به طوری که هم اهداف سایت و هم نیاز کاربران سایت برطرف گردد . ما برخی از نمونه های آن را در این بخش بررسی می کنیم .

Rgba0001

این سایت با رنگ سیاه و سفیدی که در تصویر خود قرار داده است و تصویر هنری که در قسمت بالای انسان به جای سر از دست استفاده شده است نگاه ها را به خود جلب کرده و باعث می شود کاربران سایت مکث نسبتا طولانی در این بخش از سایت داشته باشند و متن روی تصویر را بخوانند .


Fat Atom

صفحه فرود این سایت شامل یک اسلایدر بزرگ می باشد که بخش بزرگی از صفحه را اشغال کرده است هر یک از تصاویر این اسلایدر شامل یک تصویر طنز آمیز و شعار سایت همراه با کمی طنز در متن می باشد که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند .


Happy Monday

طراحی سایت در این صفحه به دو قسمت تقسیم می شود آیکون ها در سمت راست تصویر و متنی که بیان کننده ویژگی ها و خدمات سایت می باشد . هر یک از آیکون ها دارای لینکی به صفحات دیگر می باشد . 

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (214)
کد خبر: 2242


  • چگونه یک صفحه فرود برای سایت خود بسازیم