Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
24

اشتباهات رایج در طراحی سایت

اشتباهات رایج در طراحی سایت

قابلیت استفاده از یک سایت مورد توجه اکثر طراحان سایت می باشد چرا که این ویژگی در سایت باعث می شود کاربران به راحتی بتوانند با سایت در تعامل باشند و برند سایت در این ویؤگی می تواند برجسته شود . امروزه تمرکز زیادی روی قابلیت استفاده وجود دارد، زیرا شرکت های بزرگ و کوچک نشان دادند که چه میزان اهمیت استراتژیکی برای آن قائل هستند . ما در این مقاله می خواهیم به برخی از اشتباهات در طراحی سایت که باعث کاهش قابلیت استفاده در سایت می شود را بیان نماییم .

ایجاد رنگ برای لینک ها

برخی از طراحان سایت هنگام ایجاد لینک در سایت دقت کافی را انجام نمی دهند و باعث می شوند لینک های موجود در سایت به خوبی نمایان نباشند حتی برخی از آنها رنگ لینک را با رنگ پس زمینه سایت یکی در نظر می گیرند که این باعث می شود متن و لینک به خوبی نشان داده نشود.


تایپوگرافی ضعیف

هنگامی که در مورد تایپوگرافی صحبت می کنید، همیشه فقط در مورد عنوان های بزرگ و بلوک های زیبا درمتن صحبت نمی کنیم. وقتی ما در مورد تایپوگرافی صحبت می کنیم زیبایی محتوا مد نظر ما نمی باشد  بلکه مستقیما قابلیت خواندن برای کاربران مهم می باشد .  اینکه آیا کاربران می توانند به راحتی متن های یک سایت را بخوانند و یا هنگام خواندن متن با آن به مشکل برمی خورند .


هماهنگی بین المان های سایت

برخی از طراحان بدون این نوع ویژگی سعی می کنند از سایت های مختلف بهترین المان ها را انتخاب کرده و در بخش های مختلف هنگام طراحی سایت از آن استفاده نماید ولی باید دانست بین بخش های مختلف و المان های آن یک هماهنگی و همسازی جود داشته باشد چرا که بدون این نوع هماهنگی سایت زیبای خود و قابلیت استفاده را از دست خواهد داد .


ناحیه کوچکی برای کلیک در نظر گرفته شده

گاهی اوقات طراحان سایت برای قرار دادن اطلاعات بیشتر در سایت المان های آن را کوچک تر در نظر می گیرند یکی از این المان ها دکمه ها و یا لینک های است که به اندازه کافی مناسب طراحی نشده است بنابراین کاربران نمی توانند به راحتی بر روی دکمه کلیک نمایند و باید چندین بار یک کار را در سایت تلاش نمایند و این باعث نارضایتی کاربران می شود.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (245)
کد خبر: 2243


  • اشتباهات رایج در طراحی سایت