Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
24

انواع اینفوگرافی ، تعاملی و یا استاتیک در سایت

انواع اینفوگرافی ، تعاملی و یا استاتیک در سایت

کیفیت یک سایت براساس سه اصل اساسی می باشد : طراحی ، توسعه و محتوا . آخرین فاکتور برای جذب مشتری و یا کاربران سایت از دو فاکتور اولیه مهمتر می باشد . در واقع بیشتر کاربران برای برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی خود وارد سایت ها می شوند اینکه اطلاعات کافی از یک موضوع و یا یک محصول و خدمات خاص داشته باشند . همچنین بیشتر محتوا دارای ارقام و عدد برای نمایش دادن به مشتریان و یا کاربران سایت می باشند که طراحان سایت هنگام طراحی سایت از روش های مختلفی برای انجام این کار استفاده می کنند یکی از مهمترین روش ها که باعث جذب بیشتر مخاطبان هنگام نمایش آمار و ارقام در محتوای سایت می شود استفاده از اینفوگرافی می باشد . اینفوگرافی تصویر جذاب با محتوا و اعداد و ارقام می باشد که مخاطب را به خود جذب می نماید، ما دو نوع اینفورگرافی داریم اینفوگرافی تعاملی و استاتیک . در اینفوگرافی تعاملی تعداد زیادی المان های پویا با بلوک های پاپ آپ وجود دارد و حتی براساس داده ها قابل تنظیم می باشند و براساس شرایط تغییر می کنند اما در اینفوگرافی استاتیک تصاویر ، متن و آمار و ارقام ثابت هستند. در هر حال این نوع اطلاع رسانی باعث می شود کاربران بیشتری وارد سایت شده و بیشتر در سایت باقی بمانند . یکی از مهمترین بخش های یک اینفوگرافی ، آمارهای است که به صورت اشکال گوناگون و در نمودارهای زیبا به کاربران نمایش داده می شود  که باعث می شود کاربران با کمترین صرف زمان به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند. ما دراین قسمت به برخی از اینفوگرافی های جذاب می پردازیم .

Travesias

این اینفوگرافی دارای یک گرافیک برداری و پالت رنگ زیبا می باشد که توانسته است آمارهای داده شده را به شیوه های متفاوت به تصویر بکشد در اصل این اینفوگرافی سعی کرده است بیشتر به جای محتوا به شیوه آماری اطلاعات را به کاربران انتقال دهد .


Rate

این اینفوگرافی بسیار جذابی می باشد چرا که آمار ها و محتوای اینفوگرافی را به شیوه یک بازی نمایش می دهد و طوری طراحی شده است که کاربر را خسته نکند و در عین حال اطلاعات لازم را به مخاطب خود انتقال دهد .


Creative

این اینفوگرافی اهداف شرکت و سایت را در سه بخش به کاربران به صورت آمار به آنها نشان می دهد . متن و تصاویر درون این اینفوگرافی بسیار جذاب می باشد و هرکاربر بنا به نیاز خود از هر کدام از بخش ها برای گرفتن اطلاعات بیشتر استفاده می کند .

 

چند نمونه از اینفوگرافی های دیگر که می تواند در طراحی الهام بخش باشد

 

 تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (268)
کد خبر: 2246


  • انواع اینفوگرافی ، تعاملی و یا استاتیک در سایت