Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
25

طراحی سایت با گرید(Grid)

طراحی سایت با گرید(Grid)

امروزه بسیار از سایت ها بر اساس گرید طراحی می شوند . به دلیل وجود انواع اطلاعات در یک سایت و برای مشاهده آن ها به نحوه درست استفاده از گرید در طراحی سایت روز به روز در حال افزایش می باشد . گرید می تواند در یک طراحی به صورت یکجا مطالبی را به کاربران نمایش دهد و هر کدام از آنها را براساس نیاز خود می تواند بر روی المانی از گرید کلیک شده تا به قسمت دیگری از سایت منتقل شوند . همچنین به دلیل اینکه گرید دارای یک چارچوب کلی می باشد که بیشتر کاربران با آن از لحاظ گرافیکی آشنا هستند بنابراین طراح به سادگی می تواند آن را در سایت استفاده نماید بدون آنکه نگرانی از بابت فهم درست این شکل در بین کاربران داشته باشد . با وجود اینکه گرید از خطوط افقی و عمودی استفاده می کند و به نظر می رسد نمی توان هیچگونه طرح زیباشناسی بر روی آن انجام داد اما اینگونه نیست . بسیاری از طراحان توانسته اند با نوآوری خود طرحی زیبای برای گرید مورد نظر خود در طراحی سایت ایجاد نمایند . یکی از اطلاعاتی که می توان به راحتی در گرید قرار داد و آن را به زیبای به مخاطبان سایت نشان داد ، گالری تصاویر یک شرکت و یا یک سایت می باشد چرا که بیشتر کاربران عادت دارند ابتدا تصاویر زیادی در یک گالری ببینند و در صورتی که یک و یا طیفی از تصاویر آن ها را جذب کرد بر روی آن کلیک نمایند . این باعث می شود به کاربران انتخاب عمل داده شود و با استفاده از گرید تصاویر را به بخش های مختلف تقسیم کرد و سپس هر بخش را می توان با گرید نمایش داد . برخی از مزایای گرید شامل موارد زیر است :

·         ایجاد مسیرهای بصری برای هدایت مردم

·         نمایش داده ها مرتب شده

·         ترکیب اجزای مختلف با هم، و در عین حال، آنها را به عنوان یک واحد مستقل در نظر گرفته می شود

ما در این قسمت می خواهیم به برخی از انواع گرید ها و تم های آن بپردازیم .

Spazio : صفحه اصلی این سایت از یک گرید که با تصاویر مختلف پر شده است تشکیل شده ، هر کدام از این تصاویر تاریک می باشند که هنگام قرار گرفتن موس بر روی آن از حالت تاریکی خارج می شود .


Bernd Kammere : در این نوع طراحی ستون ها  و مربع های گرید اندازه یکسانی ندارند و این باعث می شود یک نوع طرح زیبا با استفاده از تصاویر داخل آن و اشکالی مانند دایره درون آن ایجاد شود .

Necto : این نوع گرید از حروف های متعدد در هر یک از سلول های خود برای جلب نظر مخاطبان سایت بهره برده است به طوری که کاربران برای فهم آن نیاز به دقت و توجه بسیاری دارند .


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (347)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2249


  • طراحی سایت با گرید(Grid)