Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
25

روش های برای پیدا کردن طراحی خلاقانه

روش های برای پیدا کردن طراحی خلاقانه

برخی مواقع پیش می آید که طراح هنگام طراحی سایت تمرکز کامل ندارد و یا اینکه هر چقدر طراحی می کند به نظر می رسد آن طراحی برای کسب و کار مورد نظر مطلوب نمی باشد . اون دقیقا نمی داند باید چه کاری انجام دهد تا این مشکل برطرف شود ، ما در این مقاله قصد داریم برخی نکات و روش ها را برای برطرف کردن این چالش با شما در میان بگذاریم .

تفریح های مورد علاقه خود را انجام دهید ، موسیقی به طراح کمک زیادی می کند

موسسه Dana بر طبق آمارهای گرفته شده از طراحان سراسر دنیا نتایجی را منتشر کرده است ، براساس این نتایج مناطقی از مغز انسان فعال و مناطقی غیرفعال می شود که با شنیدن موسیقی این مناطق غیر فعال مغز ، فعال شده و به روند نوآوری کمک می کنند. همچنین طراح باید بداند وقتی به خود استراحت داده و کار مورد علاقه خود مانند ورزش ، مجسمه سازی و... که بیشتر طراحان در اوقات فراغت انجام می دهند باعث می شود فکر آنها بازتر شده و بهتر بتوانند در زمینه طراحی نوآوری جدیدی را خلق نمایند .


به پروژه های قبلی خود رجوع کن

درست است که بارها گفته شده هر طراحی باید با طراحی قبلی خود فرق داشته باشد و هر طراحی بسته به نوع کسب و کار باید تولید شود. ولی باید این را در نظر گرفت که طراح می تواند به طراحی های قبلی خود نگاه کند چرا که می تواند از طراحی های خود با کمی تغییر در آن به یک نوآوری جدیدی دست یابد . همچنین نیاز است در بعضی موارد محدودیت ها را شکست و برخی از طرح ها در زمینه های مختلف را به یک طرح در یک زمینه دیگر منتقل کرد چرا که اگر درست این جا به جای صورت گیرد خود نوعی نوآوری محسوب می شود.

به موزه بروید

شاید در وهله اول عجیب به نظر برسد اما دیدن آثار باستانی و هنر های مختلف در گذشته باعث پرورش خلاقیت و نوآوری در ذهن انسان می شود چرا که مردم همیشه از دیدن اشیاء تاریخی استقبال می کنند و استفاده و یا طراحی المان ها به این سبک در سایت می تواند باعث جذب بیشتر کاربران سایت شود . طراح باید سعی کند به موزهای باستانی و هنری برود و با دقت اشیاء درون آن را ببیند .


دیدن طرح های خلاقانه

هیچ چیزی بیشتر از دیدن طراحی های نوینی که به کسب وکاری که طراح می خواهد انجام دهد الهام بخش نمی تواند باشد . طراح باید بداند دیدن طرح های خلاقانه به او کمک می کند تا ذهن خود را پرورش دهد چرا که ذهن زمانی دارای ایده های نوین و جذاب می باشد که به درستی پرورش داده شود . بنابراین طراح باید قبل از طراحی سایت اقدام به دیدن برخی از بهترین و نوآورترین طرح ها در زمینه های مختلف کند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (384)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2253


  • روش های برای پیدا کردن طراحی خلاقانه