Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

بررسی سرعت و فایل های موجود در سایت

بررسی سرعت و فایل های موجود در سایت

یکی از مهم ترین فاکتورهای که طراحان باید در زمان طراحی سایت به آن توجه کند سرعت بارگذاری صفحات سایت می باشد چرا که کاربران دیگر حوصله زمان های طولانی برای منتظر ماند یک صفحه سایت را ندارند و اگر سایت در زمان مناسبی لود نشود آن را ترک می کنند . ابزارهای وجود دارد که این امکان را فراهم می سازد تا بتوان سرعت سایت و چگونگی لود شدن فایل های سایت را به خوبی نشان دهد این باعث می شود طراحان سایت به درستی متوجه شوند چه بخش و یا فایل های به چه دلایلی دیرتر لود می شوند . یکی از این ابزار ها که سرویس گوگل می باشد با نام Google PageSpeed است هر شخصی می تواند با وارد کردن آدرس سایت  و زدن دکمه مورد نظر بعد از چند ثانیه اطلاعاتی مناسبی را از چگونگی لود شدن صفحه وارد شده و همچنین امتیازی که گوگل براساس فاکتورهای در نظر گرفته شده به سایت داده است را مشاهده نماید . این باعث می شود طراح بداند چه امتیازی گرفته است همچنین قسمتی از در این سرویس وجود دارد که به طراح نشان می دهد کدام قسمت ها به عنوان اولویت جهت بهود طراحی برای بالا رفتن سرعت باید انجام شود .


سایت دیگری که می تواند به بهبود سرعت و نکاتی که باید طراحان در بخش های مختلف سایت هنگام طراحی توجه کنند سایت webpagetest.org می باشد در این سایت شما می توانید دقیقا بگویید که سایت را می خواهید از چه مکانی مشاهده نمایید و همچنین با چه مرورگری می خواهید آن را باز نماید . این کمک می کند که طراحان به طور دقیق متوجه اشکالات کار در نوع باز شدن سایت و یا صفحه سایت در مکان ها و مرورگرهای مختلف شوند . همچنین پس از وارد کردن آدرس صفحه سایت و زدن دکمه Start Test بعد از مدت کوتاهی به طراح به صورت گرافیکی و نموداری چگونگی باز شدن فایل های سایت را به صورت کامل نشان می دهد در نمودار نشان داده شده قسمت های آن با رنگ های مختلف مثلا قرمز که نشان دهنده باز نشدن فایل می باشد دیده می شود همچنین نشان می دهد هر کدام از فایل ها در طول چه مدت زمان در صفحه سایت لود می شوند . همچنین طراحان می توانید فیلم نحوه لود شدن فایل را نیز دانلود کنید و چگونگی باز شدن آن را نیز تماشا نمایید .GTmetrix

این سایت نیز یکی دیگر از سایت های پراستفاده و مفید در سنجش سرعت سایت ها می باشد وقتی آدرس سایت را در این سایت وارد کنید و دکمه آنالیز آن را فشار دهید ، این سایت شروع به اسکن سایت مورد نظر کرده و بعد از چند مدت به طراح گزارش و همچنین نمره براساس فاکتورهای مورد نظر خود می دهد . این گزارش براساس فاکتورهای مختلف نمره F تا A را دریافت می کند و طبقه بندی های براساس فاکتورهای مورد نظر خود برای ارتقا سرعت نشان می دهد .


تمامی این ابزارها رایگان می باشد و باید طراح به خوبی در هنگام طراحی سایت از این ابزارها بابت ارتقا سایت خود استفاده نماید چرا که هرچقدر طراح در طراحی خود دقیق باشد ولی سرعت مناسب برای لود صفحه وجود نداشته باشد ، طرح آن دیده نخواهد شد.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (259)
کد خبر: 2258


  • بررسی سرعت و فایل های موجود در سایت