Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

شخصیت ها و طلسم ها در طراحی سایت

شخصیت ها و طلسم ها در طراحی سایت

وقتی یک سایت را طراحی می کنید چه چیزی را در ابتدای طراحی مد نظر می گیرید یک گرافیک ، لوگو و محتوای سایت . اما تا به حال فکر کرده اید چه چیزی سایت شما را منحصر به فرد می کند و یا اینکه باعث باقی ماندن آن در ذهن مخاطب می گردد؟ ما در این مقاله می خواهیم در مورد این مسائل صحبت کنیم . آیا تا به حال راجب یک نماد تجاری در سایت خود فکر کرده اید ؟ چه چیزی باعث می شود آن منحصر به فرد و ماندگار جلوه کند؟ چگونه شعارها و اهداف سایت خود را برای کاربر بیان می کنید؟ بوسیله یک شخصیت تجاری که نماد تجاری شما بیان می کند می توان شعارها و اهداف سایت را بیان کرد . شخصیت تجاری سایت شما می تواند هر چیزی باشد مانند حیوان ، شخصیت کارتونی و یا شخصیتی که خود خلق می کنید اما باید توجه کنید این شخصیت باید منحصر به فرد باشد که هر کاربری هنگام دیدن این شخصیت به یاد شعارها و یا نماد سایت شما بیافتد . البته این روش تبلیغات قبل از اینکه اینترنت در سراسر دنیا به کار رود در مسائل تجاری دیگر نیز کاربرد موثر خود را نشان داده است و هنگام ظهور اینترنت و طراحی سایت به سرعت جای خود را در این تجارت مجازی نیز باز کرد .


اینکه چه نمادی با چه شکلی و به چه اندازه ای باشد شاید به نوع کسب و کار سایت و شعارهای که سایت دارد برمی گردد همچنین رنگی که سایت به عنوان آرم و یا لگو خود استفاده می کند بسیار مهم می باشد . بسیاری از طراحان بر اساس موارد فوق و برخی از فاکتورهای دیگری که هنگام طراحی به ذهن خود می رسد شروع به ایجاد شخصیتی برای سایت و شرکت خود می کنند اما باید توجه داشت این نماد نباید شبیه نماد شرکت دیگر باشد چرا که این باعث ایجاد یادآوری آن شرکت و یا سایت می گردد .


باید هنگام طراحی چنین شخصیتی برای سایت ابتدا طیفی از کاربران را که بیشتر با سایت سرو کار دارند را شناسایی ، رفتارها ، حالات و سلیقه های آن ها را نیز در هنگام خلق شخصیت تجاری برای سایت خود در نظر گرفت چرا که در نهایت آنها هستند که باید این شخصیت تجاری در سایت را بپسندند و آن را در ذهن خود حک نمایند . همچنین باید برای القای بیشتر این شخصیت در قسمت های مختلف سایت و با اندازه ها مختلف آن را نشان داد تا کاربران بیشتر با این شخصیت آشنا شوند و در ذهن خود بسپارند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (293)
کد خبر: 2259


  • شخصیت ها و طلسم ها در طراحی سایت