Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
27

مدرنیزر (Modernizr) چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد؟

مدرنیزر (Modernizr) چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد؟

امروزه با روی کار آمدن مرورگر های پیشرفته که بسیاری از ویژگی های انواع کتابخانه های جاو اسکریپت و ویژگی های دیگر را پشتیبانی می کند کار طراحان سایت برای طراحی سایت را بسیار آسان کرده است اما خبری بد این است که هنوز کاربرانی هستند که از مرورگرهای قدیمی برای دیدن  سایت ها استفاده می کنند همچنین به دلیل اینکه سرعت تولید انواع جاوااسکریپت ها به سرعت در حال رشد می باشد شاید برخی از مرورگر ها نیز هنوز نتوانسته اند پشتیبانی آن ها را ایجاد کرده و نسخه جدید خود را برای کاربران قرار دهند . بنابراین نیاز می باشد که طراح سایت راهی برای برخورد با کاربرانی که به هر دلیل نمی توانند از این ویژگی ها در سایت استفاده نمایند پیدا کند . این راه کار توسط مدرنیزر (Modernizr) در اختیار طراحان سایت قرار داده می شود.


مدرنیزر چیست؟

مدرنیزر یک کتابخانه جاوا اسکریپت می باشد که مشخص می کند مرورگر کاربر چه کتابخانه های را پشتیبانی کرده و از چه کتابخانه های نمی تواند پشتیبانی کند . وقتی طراحان سایت این اطلاعات را دریافت کنند می توانند بر اساس پشتیبانی مرورگر کاربر نمایش مناسب و درستی به آن ها نشان دهند در واقع آن ها با شرط های که می توانند در طراحی خود قرار دهند می تواند کتابخانه های که به هر دلیلی توسط مرورگر کاربر پشتیبانی نمی شود را با ویژگی های که توسط آن پشتیبانی می شود جایگزین کنند . بسیاری از ویژگی های که امروزه توسط طراحان استفاده می شود را توسط این کتابخانه می توان آزمایش کرد که آیا قابل نمایش توسط مرورگر کاربران می باشد و یا خیر . برخی از ویژگی های HTML5 و  CSS3 که می تواند تشخیص دهد شامل موارد زیر می باشد :


 

 


لازم به ذکر است که مدرنیزر دارای دو نوع نسخه است یکی برای توسعه دهندگان و طراحان که به خوبی بتوانند درون این نسخه را ببیند و با آن کار کنند و دیگری که سبک تر می باشد و زودتر لود می شود برای استفاده واقعی در طراحی سایت و در سرور سایت صورت می گیرد . همچنین مدرنیزر با عث می شود وقتی کاربر برخی از ویژگی های HTML5 و یا CSS3 را پشتیبانی نمی کند فایل های مربوط به آن در مرورگر کاربر بارگذاری نشود که این خود باعث افزایش سرعت سایت می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (354)
کد خبر: 2262


  • مدرنیزر (Modernizr) چیست و چه تاثیری در طراحی سایت دارد؟