Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
28

روش های برای طراحی آیکون بهتر در سایت

روش های برای طراحی آیکون بهتر در سایت

بسیاری از شرکت ها سعی می کنند یک تجربه عالی برای مشتریان هنگام طراحی سایت ایجاد نمایند ، یکی از این تجربه ها که کاربران در بخش های مختلف سایت با آن سرو کار خواهند داشت طراحی آیکون می باشد . ما در این مقاله می خواهیم برخی از روش های طراحی آیکون که باعث بهتر شدن آن می شود را توضیح دهیم . ما در این مقاله به طور مثال از یک آیکون ابتدای برای بهتر کردن و اعمال روش های مختلف گفته شده در این مقاله استفاده می کنیم .

انتخاب و بازبینی آیکون

امروزه انتخاب آیکون ها برای یک طراحی سایت بسته به نوع سایت و کسب و کاری که آن سایت می خواهد داشته باشد بستگی دارد بنابراین یک طراح سایت قبل از انتخاب یک آیکون یا آیکون ها باید بداند دقیقا چه نوع آیکونی برای سایت مناسب می باشد چرا که آن آیکون باید الهام بخش مناسبی از اهداف سایت را نشان دهد .

ویژگی های اصلی آیکون

آیکون های که برای یک طراحی سایت مناسب است باید دارای سه ویژگی اصلی باشند : شکل ، زیبای و انطباق آن با بخش های دیگر سایت . بنابراین یک طراح سایت هنگام طراحی باید این سه نوع ویژگی را مورد توجه قرار داده و آیکون ها را براساس این ویژگی ها تغییر دهند . البته ویژگی های دیگری نیز وجود دارند ولی این سه ویژگی بیشتر از ویژگی های دیگر مورد توجه می باشند . اگر ویژگی اول آیکون که شکل آن می باشد را در نظر بگیریم و با صرف نظر کردن از حالت های که به آیکون داده می شود آن را نگاه کنیم یک آیکون می تواند مستطیل ، مربع ، دایره و یا چند ضلعی باشد . در مثال زیر سر سگ از دو مثلث و دو بیضی ساخته شده است در واقع اشکال اصلی سر این سگ از این دو شکل طراحی شده است و سپس موارد دیگر به آن اضافه شده. بنابراین اینکه چه نوع شکلی از آیکون مورد نظر خود در سایت می خواهید بسیار مهم می باشد شاید بخش های مختلف سایت بسته به نیاز خود از اشکال های مختلف آیکون استفاده نمایند .


سعی کنید با یک گرید آیکون خود را طراحی کنید

هنگام طراحی یک آیکون طراحان باید سعی نمایند برای طرح اولیه خود از یک گرید استفاده نمایند که به آن ها در شکل گیری یک آیکون بسیار کمک می کند حتی اگر شما طراح ماهر نیز هستید استفاده از آن کار را سریعتر خواهد کرد . چرا که می توان به راحتی اشکال مختلف را که ابتدای کار طراحی آیکون می باشد و در اصل اسکلت طراحی را ایجاد می کند در این روش به راحتی انجام داد .


آیکون را با اشکال ساده طراحی کنید

سعی کنید در ابتدای کار اشکال اصلی را کشیده و آن را کمی پررنگ نمایید تا به طرح نهایی که در ذهن خود دارید شبیه شود . در واقع طراح ابتدا باید با مداد خود شروع به اشکال کند که در ذهن خود ایجاد شده است بهتر از این اشکال ابتدا به اشکال های شناخته شده مانند مربع ، مستطیل ، دایره و... ایجاد و سپس ترکیب شود چرا که تجربه نشان دادن این روش باعث بهتر شدن شکل نهایی طراحی می شود .


استفاده از لبه ها ، گوشه ها و منحنی ها در طراحی آیکون

طراح هیچ وقت دوست ندارد طرح او بدون روح باشد ایجاد آیکون های زیبا بدون داشتن لبه های منحنی و یا گوشه های که طراحان برای طرح نهایی خود دیده اند باعث ایجاد عدم روح تازه در یک طراحی می شود و کیفیت آن را کاهش می دهد .

اعمال اهدف سایت در طراحی

باید یادآور شد که تمامی المان ها و قسمت های مختلف سایت باید به نوعی اهداف سایت را مورد توجه قرار بدهند تا کاربران سایت هنگام تعامل با آن ها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با آن ها آشنا شوند . آیکون نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و طراحان باید بتوانند با رنگ های انتخاب شده و یا متن ها و کلماتی که در این آیکون ها مورد استفاده قرار می دهند بتوانند کاربران را با اهدف سایت آشنا نمایند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (348)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2268


  • روش های برای طراحی آیکون بهتر در سایت