Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
29

مزیت ها و معایب طراحی مجدد سایت

مزیت ها و معایب طراحی مجدد سایت

طراحی مجدد یک سایت دارای ارزشی همانند طراحی سایت جدید دارد که برای یک کسب و کار توسط طراحان ایجاد می شود. اینکه چرا نیاز است  یک سایت دوباره طراحی شود علت ها بسیار زیادی دارد یکی از این علت ها این است که یک سایت باید در هفت ثانیه مخاطب خود را جذب نمایند و بیشتر سایت های قدیمی از این ویژگی برخوردار نیستند و در این کسب و کار پررونق مخاطبان و مشتریان خود را از دست می دهند . ما در این مقاله قصد داریم مزایا و معیاب طراحی مجدد سایت را شرح دهیم .

مزایای طراحی مجدد سایت

ناوبری آسان

اگر یک سایت هنگام طراحی آن دارای منو ناوبری شفاف و مناسب نداشته باشد مطمئنا ترافیک آن سایت دچار مشکل می شود چرا که کاربران سایت دوست ندارند با منو و یا پیوندهای ناوبری که به خوبی در سایت عمل نمی کنند و یا به درستی کاربران را راهنمایی نمی کنند تعامل داشته باشند . ایجاد یک ناوبری آسان که بتواند کاربران را در کمترین زمان به اطلاعات مورد نظر آنها هدایت کند یکی از دلایل محکم برای طراحی مجدد سایت می باشد .

تغییر در نوع دیزاین

گاهی اوقات براساس تغییر کسب و کار و یا تغییر تکنولوژی ها در یک کسب و کار نیاز است نوع طراحی و سبک آن نیز براساس زمان تغییر کند اینکه layout ها چگونه باید تغییر کند تا نیاز های امروز مشتریان را جواب بدهد و یا لوگوی سایت باید به چه اندازه باشد و یا امروزه بیشتر کاربران از موبایل های هوشمند و تبلت ها سایت ها را بازدید می کنند و طراحی سایت جدید باید ریسپانسیو باشد ، نکاتی است که نیاز به طراحی مجدد سایت را حتمی می کند .


بهبود سایت برای موتورهای جستجو

یکی دیگر از دلایل طراحی مجدد سایت ، بهبود دادن سایت با موتورهای جستجو می باشد چرا که امروزه بحث سئو برای رونق دادن به کسب و کار بسیار مهم می باشد و نداشتن ساختاری درست در سایت که مباحث مهم سئو را فراهم کند در بعضی مواقع باعث می شود ساختار طراحی سایت را تغییر داد .

استفاده از آخرین تکنولوژی روز

گاهی اوقات ساختار سایت مناسب می باشد اما در برخی از بخش ها همچنان تکنولوژی روز به کار نمی رود مثلا در یک فرم ثبت نام یا فرم خرید از تکنولوژی ایجکس برای رد و بدل کردن اطلاعات استفاده نمی شود و بدین ترتیب هر بار هنگام استفاده از combobox ها صفحه لود شده و باعث ناراحتی کاربران می شود.

معایب طراحی مجدد سایت

انعطاف پذیری کمتر

طراحان سایت هنگام طراحی مجدد سایت دارای انعطاف پذیری کمتری هستند چرا که رنگ و لوگو و چهارچوب سایت نباید خیلی تغییر کند به ای علت که برخی از مشتریان با این چارچوب عادت کرده اند و تغییر اساسی آن آنها را ناراضی و گنگ می کند بابراین دست طراحان سایت هنگام طراحی سایت مجدد مانند طراحی سایت جدید خیلی باز نمی تواند باشد .

استفاده از تکنیک های پیچیده

طراحی مجدد سایت با تکنولوژی های روز دنیا برای برخی از کاربران بسیار دشوار است و کار کردن با آنها باعث سردرگمی این نوع کاربران می شود بنابراین طراحان سایت هنگام طراحی مجدد باید این نوع از کاربران را مورد توجه قرار دهند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (264)
کد خبر: 2272


  • مزیت ها و معایب طراحی مجدد سایت