Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
29

چگونه می توان یک جسله طراحی تشکیل داد ؟

چگونه می توان یک جسله طراحی تشکیل داد ؟

شاید یکی از نگرانی های بسیار مهم یک مدیر پروژه در هنگام طراحی سایت ، ایجاد جلسات بین تیم های مختلف و یا هم تیمی های یک پروژه برای طراحی می باشد . سوالات زیادی در این زمینه وجود دارد . چطور یک تیم را درگیر می کنید؟ چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که تیم با تمام وجود درگیر این جلسه می شود؟ رفتار اغلب اعضای تیم با یکدیگر چگونه می تواند باشد؟ آیا خصومت های شخصی می تواند جلوی روند کار را بگیرد ؟ و هزاران سوال دیگر . یک رهبر تیم باید با این چالش ها روبرو شده و جواب های آن را به طور کامل برای خود حل نماید . یکی از مهم ترین کارهای که یک رهبر پروژه و یا مدیر پروژه باید انجام دهد این است که اعضای تیم را بهم نزدیک نماید و رفتارها و اخلاق آنها را به خوبی درک نماید . برخی از پروژه ها به دلیل نداشتن درکی درست بین اعضای گروه از بین می رود بنابراین باید مدیر پروژه در هر مرحله از فاز طراحی اعضای گروه را پشت یک میز بنشاند در واقع توصیه می شود هفته ای یک بار جلسه ای با تمامی اعضای گروه ایجاد شود و سعی شود هر یک از افراد بخصوص در جلسات اول راجب خود و رفتارها و همچنین مهارت های خود صحبت کنند تا بدین صورت بقیه افراد گروه با آن آشنا شوند . در هنگام طراحی سایت مدیر پروژه باید علاوه حفظ احترام و رعایت نظم نوعی صمیمیت را بین اعضای گروه ایجاد نماید تا بتواند از این جو به وجود آمده برای پیشبرد بهتر اهداف پروژه که همان سرعت بخشیدن و طراحی عالی سایت می باشد استفاده نماید . همچنین مدیر پروژه در طول جلسات در می یابد که چگونه می تواند با اعضای تیم به گفتگو بپردازد چرا که هر یک از اشخصا گروه قطعا اخلاق مربوط به خود را هنگام کار کردن دارد .


در هنگام برقرار جلسات باید به وضوح به هر یک از اعضای گروه به درستی فهمانده شود که ایراد به کار شما نه بخاطر نفی کار شما بلکه بخاطر بهتر شدن کار کل گروه می باشد و تمامی گروه وظیفه دارند نقدی درست در مورد کارها داشته باشند و این ربطی به خصموت شخصی ندارد . هنگامی این جو به درستی بین اعضای گروه برقرار شود می توان یک جلسه پویا و کارآمد که با صمصیت و همچنین نقد درست کارها در فرآیند طراحی سایت انجام می شود ایجاد کرد .


همچنین بر اساس برخی استانداردها باید یک جلسه مفید کاری شامل موارد زیر باشد:

·         10 دقیقه برای بیان فعالیت های که هر یک از اعضای تیم در طول یک هفته انجام داده اند به صورت خلاصه بیان شود

·         15 دقیقه در مورد راهکار جدید برخی از مشکلاتی که در جلسات قبلی با آن مواجه بوده اند و راه های که برای برطرف کردن این چالش ها بدست آوده اند

·         25 دقیقه در مورد آخرین روند طراحی که صورت گرفته است و اینکه دقیقا این روند طراحی تا کجای طراحی پیش رفته است و آیا با زمان تخمین زده شده همخوانی دارد یا خیر

·         و دقایق پایانی و باقیمانده  برای تصمیم گیری در مورد مراحل بعدی که باید هر یک از اعضای تیم برای هفته آینده انجام دهند.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (242)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2275


  • چگونه می توان یک جسله طراحی تشکیل داد ؟