Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
31

نکاتی برای بهبود کسب و کار آنلاین سایت

نکاتی برای بهبود کسب و کار آنلاین سایت

طراحی سایت و رونق دادن به کسب و کار فقط جنبه های فنی و یا طراحی ندارد بلکه برای بدست آوردن بازار آنلاین نیاز است بسیاری از فاکتورها در نظر گرفته شود ما در این مقاله می خواهیم به مهمترین فاکتورهای مهم برای رونق دادن به یک کسب و کار آنلاین را بپردازیم .

رسانه های اجتماعی

بر طبق آمارهای به دست آمده بیشتر کاربران برای خرید از یک محصول آنلاین و یا سرویس های یک سایت ترجیح می دهند تحقیق نمایند این تحقیق بیشتر از دوستان و آشنایان صورت می گیرد و این کار به صورت آنلاین و بخصوص در شبکه های اجتماعی انجام می شود ، بنابراین فعال بودن سایت ها در شبکه های اجتماعی می تواند در رونق یافتن کسب و کار سایت ارتباط مستقیمی ایجاد نماید چرا که توده ای بیشتری از مردم هر روز در شبکه های اجتماعی حضور دارند و دقایق بیشتری را در این محیط ها می گذرانند.

بهینه سازی سایت SEO

شاید طراحی یک سایت بدون نداشتن یک رتبه خوب چندان پربازدید نباشد زمانی که یک سایت با کلمات کلیدی کسب و کار خود در موتورهای جستجو نظیر گوگل ، یاهو و... دیده شود کاربران بیشتری که به دنبال کسب و کار مرتبط با سایت می باشند وارد آن می شوند در واقع با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مشتریان بسیاری که نیاز به کالا و خدمات مورد نظر خود که در سایت موجود است به سمت سایت روانه می شود و بدین ترتیب کاربران هدفمند زیادی که باعث ترافیک واقعی سایت می شوند وارد سایت خواهند شد .


سعی کنید در سایت فروش اینترنتی داشته باشید

امروزه به دلیل امن تر شدن و اعتماد بیشتر کاربران به سایت ها نیاز به خرید های آنلاین در محصولات و خدمات سایت احساس می شود ، کاربران دوست ندارند فقط اطلاعات محصولات و خدمات را دریافت کنند بلکه دوست دارند در صورت لزوم آن ها را به صورت آنلاین سفارش داده تا کالای مورد نظر در کمترین زمان ممکن به آن ها تحویل داده شود . بنابراین طراح و یا مدیرسایت این مطلب را به خوبی درک نماید و محصولات و خدمات خود را برای سفارشات آنلاین آماده نماید .

همه چیز را در یک مکان ارائه دهید

طراح باید طوری سایت را طراحی نماید که محصولات و خدمات سایت به صورت مناسبی دسته بندی شود و کاربران بر اساس نیاز خود به  محصول و یا خدمت مورد نظر خود با کمترین زمان و کلیک دست یابند . این باعث می شود کاربران در صفحه اصلی سایت سردرگم نشوند و نوعی هماهنگی بین المان های سایت ایجاد شود . بسیاری از طراحان از سبک های مینیمالیستی برای طراحی سایت استفاده می کنند چرا که این سبک ها ساده و در عین حال زیبا می باشد و کاربران بدون سردرگمی می توانند با آن ها تعامل خوبی انجام دهند .

ایجاد مشتری وفادار

اگر می خواهید مشتریان شما وفادار باشند و حتی سایت شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی نمایند و به نوعی برای شما بازاریابی کنند باید تخفیفات و ویژگی های خاصی برای مشتریان خود قائل شوید و حتی تعداد دفعات و مدت زمانی که از شروع ثبت نام آن ها به عنوان مشتری می گذرد را مورد ارزش قرار داده و برای آنها برنامه ای داشته باشید . این امر باعث می شود کاربران بیشتری برای گرفتن تخفیفات و موارد مشابه وارد سایت شما شوند .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (334)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2285


  • نکاتی برای بهبود کسب و کار آنلاین سایت