Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
31

روش های نوین 2017 برای اسلایدرهای سایت

روش های نوین 2017 برای اسلایدرهای سایت

امروزه تقریبا طراحان در طراحی سایت از یک اسلایدر تمام صفحه استفاده می کنند این نوع طراحی باعث شده است که کاربران به صورت غزیزی توجه خود را به این بخش معطوف کنند و طراحان سایت می توانند محصولات و خدمات و یا هر چیزی که می خواهند بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرد را در این بخش نشان دهند . در واقع این ابزار طراحی شیوه سرگرم کننده و جذاب برای انتقال پیام از سایت به کاربران آن می باشد ما در این مقاله می خواهیم به چند شیوه تازه و نوین بپردازیم .

احساس عمیق در اسلایدر را اضافه نمایید

احساس عمق در طراحی سایت باید به طور گسترده توسط اسلایدر برای سبک های متعدد مانند سبک پارالاکس (parallax) ایجاد شود تا بتواند هر چه بیشتر مخاطب را جذب خود نماید . اگرچه این تکنیک بیش از حد در بسیاری از سایت ها استفاده شده است و فاکتور جذاب بودن خود را مانند قبل ندارد ولی می توان با اضافه کردن المان های دیگر آن را به صورت خلاقانه ای ایجاد نمود . مثلا در سایت زیر خلاقیت طراح سایت باعث شده است نوعی اسلایدر زیبا پدید آید.


استفاده از Three.js در اسلایدر

همانطوری که گفته شده اسلایدر و ترکیب المان ها فاکتوری است که بیشتر طراحان امروزه از آن استفاده می کنند بنابراین اگر طراحان می خواهند در اسلایدر خود چیزی متفاوت به کاربران نشان دهند باید علاوه بر خلاقیت دست به ریسک هم بزنند مثلا کتابخانه Three.js یک شکل زیبا و به صورت مایع و معلق در هوا را می تواند برای اسلایدر سایت طراحی نماید سایت Booreiland نمونه ای از این نوع خلاقیت و ریسک می باشد که باعث جذابیت منحصر به فرد سایت شده است .


اتخاذ یک رویکرد هنری

برخلاف روش قبل در این روش طراحان اعتقاد دارند باید برای خلق نوآوری و جذب کاربران در سایت به روش های سنتی و رویکرد هنری تکیه کرد . اگر شما نگاهی به اسلایدر پایین بی اندازید متوجه می شوید که سایت TOFU توانسته است با استفاده از رنگ ها و دایره های رنگی و المان هدف در وسط آن یک فضای هنری و زیبای را خلق نماید در واقع بیشتر از اینکه به کارهای تکنیکی پرداخته شود هنر چیدمان این المان ها در کنار هم آن را زیبا کرده است.


ایجاد زوایای زیبا در اسلایدر

کاربران عادت دارند که چرخش عکس ها را به صورت عمودی و یا افقی در یک سایت مشاهده نمایند و از این کار لذت می برند همین نکته برای طراحان خلاق کافی است که بتوانند با تغییر زاوینه و چرخش عکس ها به صورت زیبا چشم ببیننده را به اسلایدر سایت معطوف نمایند یکی از این سایت ها که در این امر نوآوری انجام داده است Ufomammot می باشد ، طراح به شکل زیبای این کار را برای جذب مخاطب بیشتر به کار بسته است .


استفاده از رنگ های متنوع

رنگ یک ابزار قدرتمند در طراحی سایت محسوب می شود که گاهی اوقات به آن کم توجهی می شود و این ابزار قدرتمند نادیده گرفته می شود . رنگ می تواند طراوا ت ، تازگی را به سایت آورد و باعث تمرکز کاربران به موضوع مورد نظر طراحان شود . این ویژگی ها باعث شده است طراحان سایت هنگام طراحی اسلایدر از رنگ ها برای استفاده در اسلایدر خود برای جذب مخاطبان بیشتر و همچنین زیبا کردن این قسمت از سایت استفاده نمایند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (301)
کد خبر: 2288


  • روش های نوین 2017 برای اسلایدرهای سایت