Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
31

گرادیان در طراحی سایت

گرادیان در طراحی سایت

روند گرادیان با استفاده از وب 2 آغاز شده و از آن زمان پیشرفت زیادی در طراحی سایت داشته است . همچنین با اضافه شدن برخی از ویژگی های CSS3 در این زمینه طراحی آن نیز برای طراحان بسیار آسان تر گشته است و این روش در دکمه ها ، زمینه ها و حتی تایپوگرافی نیز به سادگی امکان پذیر می باشد . ما در این مقاله می خواهیم به برخی از روش های رایج گرادیان در طراحی سایت بپردازیم .

گرادیان BGs

این روش شایع ترین روند برای استفاده از گرادیان در هدر سایت محسوب می شود و با استفاده از ویژگی های جدید CSS بسیاری از سایت ها برای اضافه کردن رنگ به صفحه از این ویژگی استفاده می کنند . سایت Phde Devstack نمونه ای عالی از این روش می باشد با یک پس زمینه بسیار عالی که از CSS3 طراحی شده است . در واقع اگر به این سایت نگاه بیاندازید می بینید رنگ به صورت زیبای از پررنگ بودن به کم رنگ بودن منتقل می شود.


اثرات پویا در گرادیان

از آنجا که امروزه همه چیز در سایت پویا می باشد گرادیان نیز می تواند به شکل پویا در سایت ایجاد شود . سایت زیر نمونه ای از یک گرادیان پویا می باشد که به شکل زیبای رنگ های آن در قسمت های مختلف سایت در حال جابه جای می باشد و می توان از آن برای الهام گرفتن این نوع سبک گرادیان استفاده نمود .


همچنین وب سایت One John St از نوع دیگر گرادیان برای کسب و کار خود استفاده نموده است این سایت از پس زمینه ثابت به همراه چند نقطه که به صورت زیبا در سایت نشان داده شده است استفاده می کند . هر نقطه مکانی می باشد که به صورت نقشه کاربران بنا به نیاز و کنجکاوی خود می توانند بر روی آن کلیک نمایند .


یک نمونه کار دیگر از گرادیان استفاده از آن به همراه تصویر در سراسر یک صفحه فرود می باشد ترکیب این دو با هم باعث جذابیت صفحه و زیباشناسی طراحی می شود . البته برخی طراحان به شکل زیبای از گرادیان در لوگو سایت و یا شرکت استفاده می کنند تا جذابیت بیشتری به برند سایت دهند . آنها براساس رنگ و یا رنگ های سایت و یا شرکت گرادیانی برای لوگو خود تولید می کنند . همچنین در صورتی که می خواهند بر روی لوگو سایت و یا در کنار آن متنی نوشته شود با استفاده از ترکیب گرادیان ها این کار را انجام می دهند این روش باعث می شود علاوه بر زیبایی به وجود آمده در سایت ، رنگ اصلی سایت و متنی که اهداف سایت را پوشش می دهد در ذهن مخاطب حک شود .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (326)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2289


  • گرادیان در طراحی سایت