Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

تصاویر سایت را چگونه بهینه کنیم

تصاویر سایت را چگونه بهینه کنیم

یکی از نگرانی های همیشگی طراحان سایت تصاویر می باشند چرا که برای زیبا کردن و جذب مخاطب نیاز است هنگام طراحی سایت از تصاویر زیبا و با کیفیت استفاده شود اما تصاویر باکیفیت و معمولا بزرگ که باعث جذب مخاطبان سایت می شود دارای حجمی زیاد می باشد که هنگام لود سایت برای کاربران زمان زیادی را صرف لود آنها می کند . برای همین طراحان و توسعه دهندگان سایت روش های زیادی را برای بهینه کردن تصاویر سایت در نظر گرفته اند ، می توان الگوهای زیر را برای بهنه کردن تصویر سایت به کار برد:

·         فرمت بهینه شده

·         کتابخانه های شخص ثالث

·         API های شخص ثالث


فرمت های بهینه شده

طبیعی است که بیشتر طراحان سایت از فرمت های شناخته شده نظیر PNG، JPEG و GIF  کار می کنند که بنا به نیاز آن ها مورد استفاده قرار می گیرد البته در طول این سال ها این فرمت ها استاندارد شده اند و با حجم کمتر کیفیت بهتر را نیز نشان می دهند برخی از این فرمت ها شامل :

     WebP

     JPEG-XR

     BPG

این فرمت های بهینه شده به تلاش بسیار خوبی در کاهش تصاویر بازی می کنند . اما همیشه راهکارهای متفاوتی و روش های بیشتری برای کم کردن حجم تصاویر باقی می ماند ، همچنین برخی از روش ها توسط مرورگرهای مختلف پشتیبانی نمی شود و باید طراحان سایت هنگام استفاده از آن ها به این موضوع نیز توجه داشته باشند .

کتابخانه های شخص ثالث

شما همچنین می توانید از کتابخانه های شخص ثالث برای فشرده سازی تصاویر استفاده کنید. این کتابخانه ها یک روش API را مورد استفاده قرار می دهند که می توانید فایل تصویر آن را منتقل کنید، و یک تصویر فشرده برای تنظیمات خود دریافت کنید.

     Imagemin

     J-I-C

API های شخص ثالث

API های شخص ثالث تصاویر را فشرده کرده و به عنوان یک پاسخ به صورت HTTP آن را به کاربران برمی گردانند . این روش به دلیل وابسته نبودن به هیچ پلتفرمی و همچنین سادگی استفاده و انعطاف پذیری زیادی که از خود نشان می دهد مورد استفاده زیاد طراحان قرار می گیرد مثال های زیر نمونه ای از این موارد می باشد:

    TinyPNG

    Optimus

    Kraken

    PunyPNG

 

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (273)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2301


  • تصاویر سایت را چگونه بهینه کنیم