Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

برنامه پیشرفته وب (PWA) در سایت چیست؟

برنامه پیشرفته وب (PWA) در سایت چیست؟

با افزایش استفاده موبایل های هوشمند و تبلت ها توسط کاربران سایت ، هر روز توسعه دهندگان و طراحان سایت طرح ها و یا پلتفرهای را برای بهبود سایت برای این نوع کاربران خلق می کنند . یکی از کارهای که در این زمینه صورت گرفته است برنامه پیشرفته وب (PWA) می باشد ، بسیاری از طرحان سایت بر این نکته واقف هستند که کاربران زیادی هستند که نمی توانند با سرعت زیاد از طریق گوشی های هوشمند وارد سایت شوند و این امر باعث می شود برخی از کاربران تمایل زیادی به دیدن سایت از طریق گوشی های هوشمند نداشته باشند . شرکت های فناوری بزرگ مانند گوگل چون نمی خواستند این طیف از کاربران را از دست بدهند دست به کار شده و مفهوم PWA در طراحی سایت پدید آورده اند به این صورت که وقتی کاربر بار اول از طریق مرورگر موبایل هوشمند خود وارد سایت شوند یک نسخه سایت در گوشی های هوشمند ذخیره شده تا کاربر بعد از قطع شدن اینترنت نیز بتواند از آن استفاده نماید . در واقع PWA توانایی ارتباط برقرار کردن خود با سیستم عامل موبایل را به صورت عمیق تر برقرار می کند این کار از طریق نصب و قابلیت API ها صورت می گیرد . این API ها باعث می شود که کاربر حتی بتواند توانای notification را داشته باشند و مدیران سایت از این طریق با کاربران ارتباط برقرار کنند . این ویژگی ابتدا در کروم و سیستم عامل اندروید توسط گوگل ارائه شد و با استقبال زیاد کاربران روبرو شد و بدین ترتیب مرورگرهای دیگر نظیر فایرفاکس و ... نیز از این تکنولوژی استفاده کردند . همچنین شرکت اپل نیز قصد خود را برای استفاده از این تکنولوژی اعلان کرده است .


اما چه نیازهای برای اجرای PWA در سایت نیاز است و چگونه اجرا می شود . ما در زیر این نیازها را توضیح می دهیم:

·         سایت باید دارای SSL باشد و از HTTPS استفاده نماید اگر نمی توانید هزینه SSL را پرداخت کنید نگران نباشید اخیرا سایتی در جهان آمده است که به صورت رایگان این ویژگی را به همه سایت ها ارائه می دهد کافی است این عبارت را در سایت بنویسید و وارد سایت آن شوید  Let’s Encrypt

·         نیاز است که اطلاعات سایت به صورت JSON در آورده شود تا بتوان از طریق API ها با آن ارتباط برقرار کرد . همچنین اطلاعات از طریق JSON و برنامه ای که درون مرورگر است به صورت کامل به کاربر نشان داده می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (347)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2321


  • برنامه پیشرفته وب (PWA) در سایت چیست؟