Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

توصیه های یک طراح هنگام شروع کار

توصیه های یک طراح هنگام شروع کار

پل بوج طراح و متخصص در زمینه UX و UI اخیرا مقاله ای در مورد توصیه های طراحی نوشته است که ما در این مقاله به بخش های مهم آن می پردازیم . او ابتدا صحبت از الهام بخشی طبیعت برای یک طراحی سایت منحصر به فرد می کند و سپس به جزئیات بیشتر در طراحی می پردازد .

نگاهی فراتر از یک سایت برای یک طراحی

اگر می خواهید یک طراحی منحصر به فرد داشته باشید فکر نکنید که می خواهید سایت طراحی کنید بلکه در اندیشه این مسئله باشید که می خواهید یک طرح هنری بکشید بدون هیچ نوع محدودیتی درست است که سایت دارای محدودیت های نسبت به طراحی هنری است ولی در وهله اول به فکر این محدودیت ها نباشید و بگذارید هر چه خلاقیت در ذهن شما ایجاد می شود را بر روی کاغذ بدون نگرانی پیاده کنید چرا که همین امر باعث ایجاد نوآوری در طراحی می شود همچنین به یاد داشته باشید امروزه بسیاری از پلتفرم ها و CSS های جدید کارهای خارق العاده ای انجام می دهند که خود طراحان را متعجب می نمایند .

به جای بحث در مورد تکنولوژی در مورد نوع طراحی بحث کنید

بسیاری از تیم های طراحی و توسعه در مورد استفاده از ابزارها برای طراحی سایت و یا اپلیکیشن ها صحبت می کنند و ساعت ها وقت خود را در این زمینه صرف کرده بدون آنکه در مورد نوع طراحی و اینکه چگونه می توان یک نوآوری در طراحی ایجاد کرد . من به شخصه بارها دیده ام در مورد استفاده از Asp.net و یا Php بارها تیم های توسعه و طراحی با همدیگر بحث کرده اند ولی راجب نوآوری در طراحی بحثی نشده است امروزه نیز در مورد استفاده از React  و یا Angular بحث می شود بنده این مباحث را قبل از نوآوری و ایجاد یک ایده زیبا که باعث جلب نظر کاربران شود و منحصر به فرد می باشد بی مورد می دانم چرا که بعد از این مرحله است که باید تصمیم در مورد نوع تکنولوژی انجام شود .


به صورت دسته جمعی کار کنید

من بعد از 20 سال تجربه در زمینه طراحی سعی می کنم به صورت تیمی طراحی پروژه را به پایان برسانم و از نظرات دیگران نیز در این زمینه بهره مند شوم چرا که هر یک از اشخاص تیم نیز مانند کاربران سلایق و علاقه مندی های دارند که شاید طیف وسیعی از کاربران سایت را شامل شود البته در ابتدای کار شاید برای یک طراح سخت باشد که شخصی از طرح او انتقاد کند ولی بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چه تاثیر خوبی بر روی نتیجه کار خواهد داشت بخصوص اگر منتقدان شما طراحان و یا متخصصان در این زمینه باشند .

سعی کنید هماهنگی بیشتری با توسعه دهندگان تیم داشته باشید

طراح به دلیل اینکه کار او با هنر نزدیک است می خواهد طرحی ایجاد کند که خلاقانه باشد در وهله نیز باید چنین کاری را انجام دهد اما در موقع تحویل کار به توسعه دهنده باید بداند آن ها مانند او فکر نمی کنند و شاید به طرح او آسیب بزنند و بخش های از آن را عوض کنند برای اینکه از این کار جلوگیری شود و یا لطمه کمی وارد شود باید جلسات متعددی  بین تیم طراحی و تیم توسعه دهنده تشکیل داد تا بتوان اطلاعات کافی  و هماهنگی کافی بین این دو تیم برقرار شود .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (323)
کد خبر: 2333


  • توصیه های یک طراح هنگام شروع کار