Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

چند تکنیک جذاب برای رنگ ها در طراحی سایت

رنگ همیشه یکی از ابزارهای مهم در طراحی سایت و یا اپلیکیشن ها برای جذب کاربران می باشد . رنگ می تواند توجهات را به بخش های متعدد سایت جلب نماید همچنین باعث برانگیختن احساسات کاربران و یا مخاطبان سایت می شود ، این امر باعث شده است که طراحان هنگام طراحی به خوبی بر این فاکتور تمرکز نمایند تا بتوانند به نحوه بسیار جالبی از آن برای اهداف سایت و یا اپلیکیشن استفاده نمایند . در این مقاله می خواهیم چند تکنیک محبوب از ترکیب رنگ ها را که می توان در طراحی سایت و یا اپلیکیشن از آن بهره برد را توضیح دهیم .

لینک مونوتونی

یکی از محبوب ترین روش های استفاده از رنگ های جذاب با یک پالت رنگ منحصر به فرد است.  در این روش از یک پالت یکنواخت تک رنگی استفاده می شود .  چنین پالت های رنگی بصری محرک می باشند. نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که این نوع روش در طراحی اپلیکیشن های موبایل بسیار طرح را جذاب و زیبا می کند .


Duotone

همانطوری که از نام این روش حدس زده می شود پالت رنگ در این روش از دورنگ اصلی تشکیل شده است که می تواند همرنگ و یا متضاد باشند این روش امروزه بسیار پرطرفدار شده است و در طراحی سایت از آن بهره گرفته می شود . در این روش می تواند احساسات کاربران را از طریق تضاد بودن بین رنگ ها برانگیخت ، همچنین با این روش می تواند متن ها و لینک های موجود در سایت را بیشتر مورد توجه قرار داد چرا که تضاد بین رنگ ها می تواند باعث بهبود متن ها و لینک های بخش های مختلف سایت شود .


گرادیان

گرادیان امروزه به یک رابط طراحی کاربرپسند بین طراحان تبدیل شده است . در واقع این روش می تواند شامل چندین رنگ شود که بر روی کنتراست بالای رنگ ها تمرکز زیادی دارد .در این روش رنگ ها از یک طرف کم رنگ به صورت آهسته پررنگ می شوند و طرحی جذاب را خلق می نمایند . با این روش یک ارتباط بصری زیبا بین کاربران و سایت ایجاد می شود برخی طراحان این نوع روش رنگ آمیزی را به تشابه انتقال تاریکی به نور قلمداد می کنند و به این صورت می خواهند نوعی طراحی هنری را در این روش ایجاد نمایند . گرادیان همچنین انتقال آهسته رنگ از سمت چپ بالای صفحه به سمت راست صفحه را به خوبی در چشمان کاربران ایجاد می کند که باعث همراهی و ردیابی چشمان مخاطبان خواهد شد و این خود می تواند به طراح در نشان دادن اهداف سایت یاری رساند و تا طراح بتواند موارد مورد نیاز خود را در این مسیر که چشمان کاربران آن را ردیابی می کند قرار دهد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (179)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2340