Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

بهترین روش برای طراحی UX در سایت و اپلیکیشن های موبایل

بهترین روش برای طراحی UX در سایت و اپلیکیشن های موبایل

ایجاد طراحی های نوین و خلاقانه همیشه یکی از چالش های پیش روی طراحان بوده است بخصوص در این دهه که دیوایس های گوناگون با اندازهای مختلف می خواهند از فضای مجازی استفاده کنند و طراحان موظف هستند طرح خود را طوری طراحی کنند که تمامی دیوایس ها از آن به نحوه درستی بهره ببرند . ما قصد داریم در اینجا به برخی از اصلی ترین روش ها که به طراحان برای طراحی تجربه کاربری (UX) کمک می کند بپردازیم .

·         ابتدا باید به خوبی کاربران را بشناسید اینکه کدام گروه از کاربران بیشتر با سایت درگیر هستند و از آن بازدید می کنند.

·         کاربران سایت شما چه نیازهای دارند و به دنبال چه نیازهای در سایت شما می گردند

·         چگونه به نیازهای کاربران باید پاسخ داد تا بتوان آن ها را به اهداف سایت نزدیک کرد؟


 اینکه طراحان باید کاربران سایت را به درستی بشناسند اصلی ترین مرحله یک طراحی UX می باشد چرا که اگر آن ها ندانند برای چه کسانی می خواهند کار طراحی را انجام دهند نمی توانند طراحی موفقی داشته باشند اگر طراح در حال طراحی سایت و یا اپلیکیشن برای سازمان خاصی می باشد باید بداند که این سازمان چه نوع کاربرانی دارد و آن ها را به دسته بندی های درستی تقسیم نماید تا متوجه تعداد انواع کاربران و همچنین اهمیت هر یک از دسته بندی های کاربران شود . همچنین کاربران در یک سازمان و یا شرکت ممکن است به واحدهای تجاری مختلف مانند مهندسی ، بازاریابی و... تقسیم شوند که هر یک از آن ها دانش مختلفی جهت کار کردن با سایت و در واقع با دنیای مجازی را دارند که باید قبل از طراحی به خوبی در مورد دانش آن ها و سطح بلوغ کاربران اطلاعات کافی را به دست آورد . بعد از بررسی و شناخت کاربران نیازهای کاربران و اهدافی که سایت دارد نیز بررسی شود اینکه آیا اهداف سایت نیازهای کاربران را برطرف می نماید یا با هم همخوانی دارند و یا خیر ؟ باید قبل از طراحی نوع نیازها کاربران و اهداف سایت مشخص و برای آن ها راه حل های به کار گرفته شود به طوری که هم نیازهای کاربران و هم اهداف سایت در آن در نظر گیرد .  

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (449)
کد خبر: 2347


  • بهترین روش برای طراحی UX در سایت و اپلیکیشن های موبایل