Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

چرا بهتر است UX را قبل از UI طراحی کنیم

چرا بهتر است UX را قبل از UI طراحی کنیم

وقتی طراحی تجربه کاربر (UX) می شنوید ناخودآگاه به یاد طراحی سایت می افتید در حالی که دو اشتباه در دو مفهوم متفاوت در ذهن شما وجود دارد . این اشتباه در برخی از متخصصان نیز وجود دارد که UX را با UI می سنجند ، تجربه کاربری (UX) در واقع فراتز از طراحی سایت و یا اپلیکیشن می باشند و شامل تجربه کامل مشتری می شود . از زمانی که کاربران در مورد نام تجاری یک شرکت و یا برند فکر می کنند و تصمیم به خرید محصولات و یا خدمات آن می گیرند تا زمانی که خرید خود را به پایان می رسانند تمامی این مرحله یک تجربه کاربری محسوب می شود . هدف تجربه کاربری (UX) این است که تعامل خوبی بین انسان و کامپیوتر ایجاد نماید تا بتواند اهداف طراحی که می تواند خرید محصول و یا خدمات و موارد مشابه آن باشد را برای کاربران ایجاد نماید .


UX با احساسات مشتریان به شدت درگیر می باشد و نیاز دارد بداند آن ها چگونه احساس می کنند بنابراین UX یک حس می باشد که در مخاطبان ایجاد می شود این حس می تواند از طریق عناصر موجود در طراحی سایت برانگیخته شود این همان جای است که طراحی رابط کاربری یا همان UI با UX ادغام می شود. بنابراین می بینید جنبه های مهم تر وجود دارند که باید قبل از طراحی به آن پرداخته شود و بررسی گردد چگونه می توان از احساسات و نیازهای کاربر به نفع اهداف سایت و یا اپلیکیشن استفاده کرد . تجربه کاربری (UX) چون به احساسات کاربران درگیر می باشد ناملوس تر می باشد در حالی که UI برای مردم ملموس تر است چرا که قابل مشاهده است . همچنین از UX به عنوان طوفان مغزی قبل از طراحی یاد می شود که می تواند در بهبود و ایجاد خلاقیت و نوآوری قبل از طراحی موثر و مفید باشد و UI را قسمتی از کار می دانند که ایده ها را به واقعیت تبدیل می نماید . برخی دیگر از متخصصان و نظریه پردازان از UX به عنوان استراتژی طراحی و معماری اطلاعات نام می برند که باید قبل از طراحی به صورت دقیق ایجاد شود .


همه این متخصصان و نظریه پردازان اعتقاد دارند که بدترین روش طراحی این است که طراحی تجربه کاربری (UX ) را همزمان با طراحی رابط کاربری (UI) شروع شود این باعث می شود نه تجربه کاربری موفقیت آمیز باشد و نه رابط کاربری به سمتی سوق داداه شود که باعث جذابیت و تعامل بهتر با مشتری گردد.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (352)
کد خبر: 2350


  • چرا بهتر است UX را قبل از UI طراحی کنیم