Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
08

ابزارهای مفید برای تولید کدهای اتوماتیک در طراحی سایت

ابزارهای مفید برای تولید کدهای اتوماتیک در طراحی سایت

امروزه به علت سرعت زیاد در تکنولوژی های طراحی سایت و اپلیکیشن ها برخی از شرکت ها در حال تولید ابزارهای هستند که به صورت اتوماتیک برخی از کدها را تولید می کنند این کار باعث مزیبت های برای طراحان و توسعه دهندگان سایت ها و اپلیکیشن ها خواهد داشت اول اینکه آن ها با تکنولوژی های بیشتری به سرعت آشنا می شوند و می توانند در طراحی و توسعه پروژه های خود از آن ها بهره ببرند دوم اینکه سرعت کار را در بعضی از کارها که تکراری می باشد بسیار بالا می برند بنابراین می توان این نوع ابزارها را دوست طراحان و توسعه دهندگان نام برد . ما در این مقاله می خواهیم به برخی از این نوع ابزارهای مفید و کارآمد بپردازیم .

Flexy Boxes : کار با Css Flexy  بسیار پیچیده می باشد و در برخی موارد طراحان سردرگم می شوند برای همین بسیاری از طراحان دوست دارند از ابزارهای تولید کد اتوماتیک این حصول استفاده کنند سایت http://the-echoplex.net/flexyboxes این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند موارد دلخواهی خود را مشخص کنند زمانی که موارد مورد نظر خود را مشخص کرده اند به صورت گرافیک به کاربر و یا طراح نشان می دهد که قالب آن ها چگونه خواهد شد و آن ها به راحتی می توانند موارد اشتباه خود را شناسایی و تصحیح نمایند همچنین به صورت اتوماتیک کد برای قالب های طراحان تولید و آن ها می توانند از این کدها در طراحی سایت خود استفاده ببرند .


htaccess Generator : یک فایل htaccess Generator در سرور قرار دارد که به وسیله آن توسعه دهنده و یا طراح می تواند توابعی را اجرا نماید و چگونگی اجرای توابع را مشخص نماید همچنین مواردی مانند تغییر مسیر ، URL های بازنویسی شده و اقدامات امنیتی مختلف می تواند در داخل این فایل صورت گیرد که بر روی تمامی سایت تاثیر می گذارد . البته نوشتن این فایل دارای پچیدگی های زیادی می باشد که برخی از متخصصان از آن رنج می برند برای همین ابزارهای تولید شده که به راحتی این کار را برای متخصصان انجام می دهد یکی از این ابزارها htaccessredirect.net می باشد که به کمک آن می توان به راحتی این فایل مهم را ایجاد و موارد دلخواهی خود را به وجود آورد .


PHP Date Format Generator : یکی از مشکلات برنامه نویسان در هر زبانی فرمت تاریخ آن پروژه می باشد اینکه چگونه روز و یا ماه و حتی سال را به اشکال مختلف در صفحات مختلف سایت برای کاربران نمایش دهند . این کار می تواند از طریق ابزارهای اتوماتیک صورت گیرد یکی از این ابزارها برای برنامه نویسی PHP ابزار http://www.mraffaele.com/labs/php-date-format-generator/ می باشد که به برنامه نویسان PHP توصیه می شود .


CSS3 Media Queries Generator : به وسیله ویژگی Media در CSS می توان طراحی سایت ریسپانسیو ایجاد کرد این کار باعث شده است که بسیاری از ابزارهای اتوماتیک برای این کار ایجاد شود یکی از این ابزارهای که به طراحان به سادگی کمک می کند ابزار http://giona.net/tools/css3-mediaquery-generator/ می باشد با استفاده از ویژگی ها و انتخاب های متفاوت به طراحان اجازه می دهد طراحی ریسپانسیو خود را به وجود آورند.


Bounce.js : این کتابخانه جاوا اسکریپتی به طراحان اجازه می دهد انیمیشن های متحرک در CSS3 ایجاد نمایند . با استفاده از این ابزار آنلاین طراحان می توانند انیمیشن خود را به صورت گرافیکی ایجاد و تغییرات مورد نظر را با استفاده از تنظیمات داده شده ایجاد نمایند و پس از کامل شدن به راحتی از انیمیشن خود فایل CSS دریافت و در طراحی مورد نظر خود قرار دهند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (296)
کد خبر: 2352


  • ابزارهای مفید برای تولید کدهای اتوماتیک در طراحی سایت