Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
10

کدهای منبع باز CSS3 برای نمودارها در طراحی سایت

کدهای منبع باز CSS3 برای نمودارها در طراحی سایت

طراحان همیشه می دانند برای اینکه بتوانند توجه کاربران را به قسمت های مختلف سایت جلب کنند نیاز به دارند از اشکال و گرافیک برای این کار استفاده نمایند چرا که ذهن انسان به صورت تصویر اطلاعات را ذخیره می کند . یکی از این اشکال ها که زیاد در قسمت های سایت مورد استفاده قرار می گیرد نمودارها می باشند ، نمودارها هم در قسمت مدیریت برای نشان دادن آمار و ارقام مور استفاده قرار می گیرد و هم می تواند به سادگی مواردی را ک شاید برای درک آن به کاربر نیاز به جملات طولانی می باشد را با یک نمودار ساده به ان ها فهماند . ما در این مقاله قصد داریم برخی از کدهای منبع باز را که با آن می توان نمودارهای زیبا طراحی کرد را به شما معرفی کنیم .

Data Charts : این نوع نمودار توسط Kris Olszewski به زیبایی طراحی شده است خصوصیت اصلی این نمودار این است که علاوه بر زیبای بر روی طراحی تجربه کاربری (UX) آن نیز کار شده است هر طراحی دوست دارد هنگام طراحی سایت خود از این نوع نمودارها استفاده کند چرا که در تمامی مرورگرهای فعلی ب راحتی قابل نمایش می باشد .


Pokemon Bar Graph : این نوع طراحی یک طراحی انتزاعی می باشد که شاید شما در دنیای واقعی با آن مواجه نشده اید میله های این نمودار دارای میله های کلاسیک می باشد و دارای یک انیمیشن شناور برای افکت های زیبای این نمودار است .


Animated Graph : این نمودار برای نشان دادن داده ها به صورت ساده و البته زیبا بسیار مفید می باشد توسعه دهندگان و طراحان به سادگی می توانند با این نوع نمودار ارتباط برقرار کرده و داده های خود را درون آن نمایش دهند . با استفاده از این نمودار می تواند درصد داده ها را به زیبای و با رنگ های متنوع نمایش داد جالب اینجا است که تمامی قسمت های آن با خصوصیت CSS طراحی و تولید شده است .


Minimalist Chart : آسان و ساده و همانجور که از اسم آن پیدا می باشد برای طرح های مینیمالیستی مورد استفاده قرار می گیرد . مینیمالیسم اغلب بهترین انتخاب برای وب سایت های پاسخگو یا طرح بندی های ساده است که نیازی به برنامه های رنگی سنگین ندارند. این نمودار در محورY قابل مقدار دهی می باشد و بالای آن نوع و یا داده نمودار قرار خواهد گرفت .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (311)
کد خبر: 2355


  • کدهای منبع باز CSS3 برای نمودارها در طراحی سایت