Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
16

با کسانی که ارزش طراحی را نمی دانند چه کنیم ؟

 با کسانی که ارزش طراحی را نمی دانند چه کنیم ؟

بسیاری از طراحان حرفه ای از جملاتی مانند اینکه طراحی را هر کسی می تواند انجام دهد و یا اینکه دوست من ، بچه من و... به راحتی یک طرح زیبا ایجاد می کند و قیمت شما بالا می باشد را شنیده اند . چند سال پیش وقتی طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایل شروع به رونق گرفتن در فضای مجازی کرد و بسیاری از استارتاپ ها شروع به فعالیت کردند حجم وسیعی از مشتاقان و یا فرصت طلبان خود را به جای حرفه ای ها در این زمینه در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف برای بدست آوردن پول بیشتر اقدام به تبلیغ کردند ،  اما چه باید کرد ؟ چگونه باید جلوی این کار ایستاد و به مشتری خود ثابت کرد که بسیاری از قیمت ها و زمان های داده شده در یک پروژه غیر منطقی می باشد ؟ باید بدانیم که مشتریان ما دارای طیف های گوناگون می باشند دسته ای از آن ها آرزوهای در سر دارند که با واقعیت منطبق نیست درست است یک آرزو شاید یک ایده نو باشد ولی باید بدانیم در کجا و چگونه آن را پیاده سازی نماییم ، دسته دیگر اشخاصی هستند که ایده مناسب دارند ولی به دلیل هزینه نکردن و نداشتن بودجه برای ایده خود می خواهند با کمترین هزینه ممکن آن را پیاده سازی نمایند این نوع مشتریان شاید ارزش وقت و هزینه شما را می دانند ولی نمی خواهند چنین هزینه ای را پرداخت کنند بنابراین وقت خود را با این نوع مشتریان بیهوده تلف نکنید چرا که راضی کردن شخصی که نمی خواهد بودجه مناسب و درستی برای طرح خود خرج نماید بیهوده است .


این اشخصاص دوست دارند تمامی موارد مورد نظر آن ها با کمترین هزینه و در اصل با هزینه ای که آن ها متصور می باشند انجام شود .برخی از آن ها شاید به شما بگویند هزینه یک طراحی سایت و یا اپلیکیشن بسیار پایین تر از چیزی است که شما می گوید و من و یا شرکت دیگری می تواند این کار را انجام دهد پاسخ من در چنین مواردی با رعایت ادب این است که لطفا به آن ها زنگ بزنید و موفقیت را برای آن ها آرزو می کنم چرا که مطمئن هستم آن چیزی که در ذهن آن ها است با کاری انجام خواهد شد متفاوت می باشد . اما دسته ای از مشتریان هستند که نمی دانند واقعا فرق کار شما با شرکت های که هزینه های ارزان برای این کار ارائه داده اند چیست این اشخاص نیاز دارند اطلاعات دقیقی از نحوه کار شما و همچنین معایب کار شرکت های دیگر در مقابل مزایای کار شما را به درستی درک نمایند بنابراین باید به صورت دقیق و با جزئیات به آن ها در مورد موارد فوق اطلاع رسانی شود چرا که آن ها دنبال کار خوب هستند ولی در این بازار بزرگ کسب و کار اینترنتی سردرگم می باشند .


همچنین باید دانست جهان از مردمانی مختلف تشکیل شده است که مشتریان مختلف نیز در خود جا داده است و این نکته را فراموش نکنید شاید شرکت های باشند که برای جذب قیمت با کیفیت مناسب هزینه خود را کمتر از شما پرداخت می کنند بنابراین همیشه باید جزئیات فعالیت های رقیبان خود را به درستی بدانید تا بتوانید هم هزینه های خود را با آن ها مقایسه کنید و هم به مشتریان خود به درستی اطلاع رسانی نمایید . همچنین باید دانست که اشخاصی که  قیمت شما را بالا می دانند لزوما به شما بی احترامی نکرده اند و باید احترام آن ها در هر شرایطی حفظ شود و صحبت درباره قیمت همیشه چیزی بوده است که مشتری و فروشنده با آن دچار بوده اند و شخص و یا گروهی برنده می باشد که با حوصله جوابگو مشتری باشد هر چند می داد مشتری آن نیست که می خواهد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (200)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2366


  •  با کسانی که ارزش طراحی را نمی دانند چه کنیم ؟