Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

طراحی مینیمالیستی در سایت

طراحی مینیمالیستی در سایت

همانطور که طراحی وب بیشتر و بیشتر در مورد تجربه کاربری خوب تمرکز می کند، طراحان باید وب سایت های قابل استفاده ترین و جذاب را ایجاد کنند ، اصول مینیمالیستی این امکان را به طراحان می دهند که با المان های کمتر یک طراحی سایت جذاب و ساده که می تواند به صورت کاربردی به مخاطبان خود تعامل داشته باشد را ایجاد نماید . ما در این مقاله می خواهیم با ویژگی های طراحی مینیمالیستی آشنا شویم  و در مورد تاریخ طراحی این سبک توضیحاتی ارائه دهیم . برخی از طراحان سایت به اشتباه این سبک از طراحی را فقط در قالب یک طرح زیبا شناسی فرض می کنند که اینگونه نیست . یک طرح مینیمالیستی بسیار شبه سنت های کشور ژاپن می باشد بسیار ساده و راحت و البته زیبا این ویژگی های است که باید این سبک در خود داشته باشد . اما در غرب مینیمالیستی از قرون 20 شروع به کار کرد بسیاری از معماران تحت تأثیر مواد مدرن مانند شیشه و فولاد قرار گرفتند و در ساختمان های خود طرح های مینیمالیستی را به کار گرفتند. لودویگ میس ون دو روه، معمار آلمانی-آمریکایی، یکی از پیشگامان جنبش مینیمالیستی بود. او با استفاده از عبارت "کمتر است" بیشتر به طراحی معماری احترام می گذارد.


همچنین هنرهای دیگر مانند طراحی داخلی ، نقاشی و موسیقی نیز جذب این سبک شدند و خیلی زود جای طراحی مینیمالیستی بر روی انواع رشته ها از جمله طراحی سایت گشوده شد ، امروز، مینیمالیسم به عنوان یک تکنیک قدرتمند در طراحی وب مدرن به چشم می خورد . مینیمالیسم می تواند به طراح جهت ساده سازی سایت کمک نماید . یک مطالعه انجام شده توسط EyeQuant نشان می دهد مینیمالیسم مزایای بیشتری برای وب سایت ها جهت  بارگذاری سریع تر و سازگاری بهتر بین اندازه های صفحه نمایش به ارمغان می آورد. شاید یکی از معروف ترین نمونه هایی از مینیمالیسم در طراحی وب، موتور جستجو گر گوگل است ، گوگل اولویت سادگی در رابطهای خود را از زمان عرضه بتا در دهه 1990 داشته است.


شاید در وهله اول بگویید این طراحی خیلی ساده است ولی جواب می تواند این باشد آیا کاربران در این صفحه گم می شوند ؟ آیا می توانند در زمان کوتاهی به لینک مورد نظر خود دست یابند ؟ آیا تاکنون شنیده اید کاربری بخاطر طراحی موتور جستجوگر گوگل آن را ترک نماید ؟ همچنین باید دانست مینیمالیستی می تواند بر اساس نوع سبک به صورت دیگری انجام شود البته همیشه المان های کم و البته پر کاربرد و شفاف در این نوع سبک وجود خواهد داشت . استراتژی مینیمالیستی در طراحی سایت  این است که به دنبال ساده سازی رابط ها با حذف عناصر و محتویاتی است که از وظایف کاربر پشتیبانی نمی کند ، برای ایجاد رابط کاربری واقعا مینیمالیستی، طراح باید اولویت بندی عناصر در سایت را اولین اقدام خود در این نوع طراحی بداند چرا که براساس این اولویت بندی المان های اصلی باقی می مانند و المان های فرعی با ادغام و المان های اصلی حذف می شوند . ایده مینیمالیستی این است که پیام های سایت روشن تر و واضح تر به کاربران داده شود و نه اینکه آن ها را با متن ها و تصاویر زیاد گیج و سردرگم کنند .  

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (273)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2367


  • طراحی مینیمالیستی در سایت