Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

دیتا پیکرهای رایگان برای طراحی سایت

دیتا پیکرهای رایگان برای طراحی سایت

شاید به جرات بتوان گفت یکی از قسمت های مهم در طراحی سایت برای مدیران و مشتریان یک کسب و کار اینترنتی دیتا پیکر می باشد چرا که وقتی کاربر وارد در یک سایتی لاگین می کند و محصولات و یا خدماتی را انتخاب می نماید باید تاریخی را برای تحویل گرفتن آن محصولات و یا مدت زمانی که می خواهد از آن سرویس ها استفاده نماید را مشخص نماید در این قسمت از طراحی می باشد که طراح باید یک دیتا پیکر زیبا که برای کاربر جذاب می باشد ارائه کند همچنین گزارش های که براساس تاریخ می باشد نیاز به این ابزار دارند که اهمیت آن را مشخص می کند چرا که اصولا گزارشی ساخته نمی شود که تاریخ و یا بازه تاریخ در آن وجود نداشته باشد . ما در ادامه می خواهیم با برخی از دیتاپیکر های رایگان آشنا شویم این دیتا پیکرها می تواند در قسمت های مختلف و کاربردهای مختلف استفاده شود .

Flatpickr

با این دیتا پیکر می تواند ماه ، سال و روز را به زیبای مشخص نمود همچنین یک پارامتر اختیاری برای استفاده کردن از ساعت در اختیار کاربران قرار می دهد که با آن می شود زمان را نیز مشخص کرد . همچنین ویژگی در اختیار توسعه دهنده می دهد که با آن می توان انواع فرمت های سفارشی را برای تاریخ ایجاد کرد .


Pickadate.js

یکی دیگر از دیتا پیکر های بسیار محبوب Pickadate می باشد چرا که این دیتا پیکر به صورت کاملا ریسپانسیو طراحی شده است و کاربرانی که از موبایل های هوشمند و یا تبلت ها برای کار با این دیتا پیکر بهره برده اند رضایت کامل خود را اعلام کرده اند. این دیتا پیکر نیاز با کتابخانه Jquery دارد بنابراین قبل از استفاده باید فایل Jquery در صفحه سایت لود نمایید البته این فایل ها بسیار سبک می باشد .


Date Range Picker

این نوع دیتا پیکر همانطوری که از اسم آن می توان حدس زد در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربر می خواهد رنجی بین دو تاریخ را در سایت داشته باشد این دیتا پیکر بسیار شبیه دیتا پیکر در گوگل آنالیز می باشد زمانی که کاربر می خواهد گزارشی را بر اساس بازه زمانی ایجاد نماید . به علاوه، از جمع کننده های چند ماهه، جمع کننده های تک ماه و ارزش های از پیش تعریف شده برای محدوده های تاریخ معمول (هفته گذشته، ماه گذشته و غیره) پشتیبانی می کند.


DateTimePicker

در اینجا یکی از پلاگین های منحصر به فرد موجود موجود می باشد که کمی در ابتدای کار عجیب می باشد و کاربر را به کنجکاوی درون آن وا می دارد. افزونه DateTimePicker دارای منوی کشویی مناسبی است که به کاربر امکان می دهد تاریخ / زمان آنها را با استفاده از آیکون های plus و minus انتخاب کند. این دیتا پیکر به کاربر اجازه می دهد ماه های سال را به آسانی پرش کرده و به ماه مورد نظر رجوع کند همچنین این دیتا پیکر می تواند ماه ها و ساعت را به صورت جداگانه و یا با ترکیب آن ها در یک TEXT BOX نشان دهد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (253)
کد خبر: 2369


  • دیتا پیکرهای رایگان برای طراحی سایت