Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
19

چگونه یک وبلاگ خوب داشته باشیم

چگونه یک وبلاگ خوب داشته باشیم

یکی از نگرانی های که بعد از طراحی سایت ، مدیران سایت دارند این است که چگونه می توانند سایت خود را پویا کنند تا مخاطب که سایت را بازدید می کند دریابد که این سایت یک سایت به روز می باشد . یکی از این ابزار ها برای این کار استفاده از وبلاگ می باشد در وبلاگ مدیرسایت می تواند با استفاده از تیم وبلاگ نویسی خود مطالب مفید و سودمندی در اختیار کاربران قرار دهد اما وبلاگ نویسی کار ساده ای نیست چرا که باید مخاطب سایت و نیاز آن را به درستی بشناسید اینکه کاربران دقیقا دنبال چه نوع موضوعاتی در سایت شما هستند و اینکه اهداف سایت شما شامل چه مواردی است و هنگام وبلاگ نویسی باید این دو فاکتور را در کنار هم داشته باشید تا بتوانید به درستی هم نیاز های کاربران را برطرف سازید و هم اهداف سایت را در وبلاگ سایت دنبال نماید یکی دیگر از مواردی که باید در وبلاگ نویسی رعایت شود صداقت با کاربران می باشد  اگر مطلبی که می گذارید آن چیزی نباشد که در تیتر وبلاگ قرار داده اید و فقط قصد فریب کاربران برای کلیک بر روی آن وبلاگ را داشته اید بدانید این کار به آینده وبلاگ نویسی و حتی کل محصولات و خدمات سایت تاثیر منفی می گذارد چرا که کاربران اعتماد خود را نسبت به سایت از دست خواهند داد . همچنین باید دانست وبلاگ نویسی نوعی دانش می باشد که باید توسط متخصص آن حوزه انجام شود ما در ادامه به برخی از نکات برای خوب نوشتن می پردازیم .


تغییر مکان

برخی از وبلاگ نویسان هنگامی که در حال نوشتن مقاله ای می باشند در بن بست قرار می گیرند یکی از این دلایل می تواند این باشد که وبلاگ نویسی نوعی هنر و خلاقیت لازم دارد که با احساسات نویسنده ادغام شده است شاید تغییر مکان خود از یک قسمت دفتر کاری خود به جای مانند پارک و ... بتواند به نویسنده برای درست فکر کردن کمک نماید برخی از وبلاگ نویس های بزرگ جهان قبل از نوشتن چند دقیقه ای راه می روند و این کار را به بقیه توصیه می کنند . همچنین سعی شود برای وبلاگ نویسی از ادیتورهای مختلفی استفاه شود چرا که تغییر محیط نوشتاری نویسنده نیز به خلاقیت و نوآوری آن کمک زیادی می کند  

دفترچه ای از ایدها را نگه دارید

اگر شما جزء آن دسته از وبلاگ نویس های می باشید که به کار خود علاقه مند هستید حتما وقتی وارد سایت ها و وبلاگ های متعدد می شوید و با موضوعات مختلف مواجه شده اید ایده های زیادی هر چند کوچک در ذهن شما ایجاد می شود که شاید ننوشتن آن در یک دفترچه که می تواند دیجیتالی  یا سنتی باشد آن ایده را بعد از مدت کوتاهی از ذهن شما پاک نماید و نوشتن آن این مزیت را دارد که وقتی چیزی در ذهن شما برای وبلاگ نویسی وجود ندارد می توانید به آن دفترچه مراجعه کرده و ایده نو برای نوشتن پیدا کنید . برای نوشتن ایده های خود شما می توانید از Envernote که یک سایت در این زمینه (ایده نویسی) می باشد و همیشه در دسترس کاربران است استفاده نماید .


مراجعه به Quora

سایت Quora یکی از عالی ترین سایت ها در زمینه انواع دانش ها و منابع متعدد در زمینه های مختلف می باشد در این سایت تمامی کاربران می توانند ایده ها و نظرات خود را راجب موضوعات مختلف بیان نماید . در حقیقت Quora یک منبع عالی از موضوعات بالقوه وبلاگ نویسی می باشد . همه کاری که باید انجام دهید فقط ثبت نام در این سایت و انتخاب دسته مورد نظر خود از این سایت برای دیدن ایده ها و موضوعات مختلف می باشد .


از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

یکی از منابع مفیدی که باید آن را مورد توجه قرار دهیم شبکه های اجتماعی می باشد در این فضای مجازی شما می توانید نیازها ی کاربران ، موضوعات متعدد و مواردی که شاید ذهن وبلاگ نویس را به یک ایده زیبا برای نوشتن جلب نماید پیدا کنید همچنین نظرات کاربران راجب یک پست و یا یک یک عکس می تواند موضوعی جالب برای نوشتن باشد .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (288)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2372


  • چگونه یک وبلاگ خوب داشته باشیم