Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
02

انواع تب ها و به کار بردن آن ها در طراحی سایت

انواع تب ها و به کار بردن آن ها در طراحی سایت

طراحی و ساختن تب ها همیشه یکی از قسمت های مهم و اساسی طراحی سایت بوده است با استفاده از این المان می توان ویژگی مینیمالیستی یک سایت را به زیبای ایجاد کرد چرا که ماهیت تب به طراح این اجازه را می دهد که اطلاعات زیادی را در یک قسمت کوچک به زیبای به نمایش بگذارد . همچنین می توان با استفاده از ویژگی های جدید CSS3 تمپلیت طرح ها را به زیبای ایجاد و در بخش های مختلف سایت از آن ها استفاده کرد . بسیاری از طراحان نیز براساس تجربه و استفاده از تب های مختلف آن ها را به انواع مختلف نام می برند و برای هر کدام از آن ها نمونه های به صورت کد باز در فضای مجازی قرار می دهند که ما برخی از آن ها را توضیح می دهیم .

Glowing Tabs

این نوع از تب ها دارای یک تابع جی کوئری برای ایجاد یک اثر کشویی می باشند اما تاثیر CSS بر روی این تب از همه ویژگی های دیگر آن بارزتر می باشد . توسعه دهنده سیمون گولنر این تب را به عنوان یک ویجت زیبای در اختیار طراحان قرار داده است این تب در ارتفاع ثابت خود را نگه می دارد که برای صفحات سایت بسیار مهم می باشد .


Tabbed Widget

اگر طراح به دنبال یک تب کوچک در بخش از سایت می باشد که فضای کمی اشغال کند این تب بسیار مناسب است این تب با این حال که بسیار ساده طراحی شده است ولی دارای عملکرد خوبی برای قرار دادن دیتا و اطلاعات سایت می باشد همچنین طوری طراحی شده است که طراح می تواند قسمت های مختلف آن را با تغییر CSS به سادگی به مدل مورد نظر خود تغییر دهد .


Aria Tabs

این تب بر عکس دو تب فوق دارای طول بزرگ و پهناوری می باشد که می تواند کل پهنای یک صفحه سایت را پوشش دهد شاید این نوع تب برای طراحی های مفید می باشند که می خواهند یک بخش بزرگ را به صورت یک تب که شامل دسته بندی های مختلف می باشد نشان دهند چرا که هر برگه تب می تواند شامل یک نوع اطلاعات باشد که باعث جدا کردن بخش های مختلف از یکدیگر می باشد .


Scheduling

این نوع از تب ها را اصولا در سایت های که برای برگزاری کنفرانس ها و همایش ها می باشند به کار می برند . این نوع تب ها اصولا سنگ بنای هر کنفرانسی برای کمک به کاربران جهت مشاهده اطلاعات به صورت درست و دیدن رویدادها و سخنرانی ها به همراه زمان آن ها می باشند که به راحتی به کاربر کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن به رویداد و یا سخنرانی مورد نظر خود دست یابد .


Variable Heights

این نوع تب ها براساس محتوای درون آن ها دارای ارتفاع متقاوتی می باشند در واقع به طراح و مدیران سایت که می خواهند اطلاعات مختلف و در برخی موارد زیاد و یا کم را در برگه های مختلف تب قرار دهند مورد استفاده قرار می گیرد . اما توسعه دهنده ای به نام جوزف فوکو تبی ساخته است که می توان درون یک برگه از تب ، تب های دیگر را نیز قرار داد که این در نوع خود جالب و کم نظیر می باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (502)
کد خبر: 2393


  • انواع تب ها و به کار بردن آن ها در طراحی سایت