Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

عملکرد سریع و امنیت فاکتورهای مهم طراحی سایت

عملکرد سریع و امنیت فاکتورهای مهم طراحی سایت

وقتی در حال طراحی سایت می باشیم باید به چند مورد به دقت فکر کنیم در دنیای امروز مردم و به طور خاص کاربران دوست دار ند به سرعت آن چیزی را که می خواهند ببینند بنابراین برای عقب نماندن از رقیب های خود در فضای مجازی باید کار طراحی سایت را به سرعت به پایان رساند اما چیزی های که برای مدیران سایت بسیار مهم می باشد بهبود عملکرد سایت و امنیت سایت است که هر دو آن ها امروزه برای کاربران در درجه اول مورد توجه می باشد و بسیار حیاتی به نظر می رسد . ما در این پست برخی فناوری های که باعث می شود این دو مولفه های مهم در سایت بهتر ایجاد شوند را خواهیم پرداخت و به صورت اختصار توضیح می دهیم :

استفاده از SSL در سایت : یکی از کارهای که امروزه برای بهتر کردن امنیت سایت به کار می رود استفاده از SSL می باشد به تازگی شرکت های بزرگی مانند گوگل ، فیسبوک ، اپل و... یک سرویس SSL رایگان برای طراحان سایت قرار داده اند تا بتوانند از این لحاظ امنیت سایت را تا حدود زیادی بهتر نمایند .

فشرده سازی Brotli : این نوع فشرده سازی عملکرد بهتری از Gzip دارد که باعث فشردگی بهتر و سبک بودن سایت می شود امروزه به طراحان توصیه می شود از این تکنولوژی به جای Brotli استفاده نمایید . عملکرد این تکنولوژی نسبت به Gzip بین 20 تا 30 درصد می باشد که این رقم در سرعت سایت بسیار قابل توجه است .


  تصاویر WebP : این فرمت از تصاویر امروزه برای طراحی سایت بسیار مفید می باشند چرا که تصاویر را با کیفیت بالا و  سبک تر از فرمت های رایج مانند JPEG و یا PNG در سایت می توان قرار داد .

استفاده از CDN : این تکنولوژی مجموعه ای از سرورها را که در سراسر دنیا پخش می باشد و می توانند بخش های از محتوای شما در آن ها قرار گیرند استفاده شود تا سرعت بارگذاری و در نتیجه عملکرد سایت را بهبود بخشد .

اگر اهمیت این فاکتورها را نمی دانید باید بدانید که گوگل از سال 2010 یکی از فاکتورهای مهم خود را به عنوان موتور جستجوگر سرعت سایت قرار داده است و این فاکتور نقش تعیین کننده ای در خزنده های گوگل برای شناساندن محتوای سایت به این موتورجستجو خواهد داشت . همچنین فاکتور دیگری که برای سایت ها امروزه پر اهمیت شده است امنیت می باشد چرا که بسیاری از سایت ها نیاز دارند تا اطلاعات شخصی کاربران را برای سرویس دادن بهتر در اختیار داشته باشند و این امر باعث حساسیت کاربران به سایت های که دارای امنیت خوبی نمی باشند بیشتر کرده است بنابراین برای رشد سایت خود حتما امنیت را که قبل طی چند سال گذشته زیاد مورد توجه کاربران نبوده است مورد توجه قرار دهید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (213)
گروه خبر: طراحی سایت, سبک
کد خبر: 2398


  • عملکرد سریع و امنیت فاکتورهای مهم طراحی سایت