Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

ابزارهای که توانای طراحان را افزایش می دهند

ابزارهای که توانای طراحان را افزایش می دهند

طراح بخش مهمی از یک کسب و کار را شامل می شود امروزه با گسترش فضای مجازی در تمامی جهان شرکت های بزرگ بخش اعظم کسب و کار خود را از این راه به دست می آورند آنها به تیم طراحی و توسعه دهنده نیاز دارند تا بتوانند طراحی سایت و همچنین طراحی اپلیکیشن مناسبی را برای شرکت ایجاد نمایند . اما برخی از شرکت ها بخصوص شرکت های کوچک و متوسط بودجه کافی برای استخدام تیم طراحی به صورت تمام وقت را ندارند همچنین در برخی موارد طراحی لوگو یک شرکت بسیار هزینه بر می باشد این هزینه ممکن است چند هزار دلار تخمین زده شود سوال اینجا مطرح می شود باید چه کاری انجام داد؟ ما در ادامه به چند ابزار مفید که می تواند به شما در طراحی کمک زیادی کند و یک طراح مبتدی را تا حد زیادی به حرفه ای شدن نزدیک نماید و یا سرویس های در اختیار مدیران سایت قرار می دهند تا از این طریق بتوانند نیازهای خود را برطرف سازند معرفی می نماییم .


MockFlow : امروزه بیش از 75 درصد کاربران در سایت های جذب می شوند که طراحی زیبا و جذاب داشته باشند برای همین سرویس های زیادی در فضای مجازی وجود دارد که می تواند به طراح مبتدی نیز کمک نماید تا طراحی خود را به شکل حرفه ای یا تقریبا حرفه ای ایجاد نماید یکی از این سرویس ها MockFlow می باشد . با استفاده از این سرویس طراح می تواند wireframes ، page layouts و navigation خود را به صورت آنلاین و با راهنمای های که در این سرویس قرار دارد ایجاد نماید . نقشه های سایت برای سازماندهی صفحه ، قابلیت های Hyperlinking ، آیکون های جذاب و... از دیگر ابزارهای این سرویس می باشد این سرویس یک بخش رایگان نیز دارد که هر کاربر را به یک پروژه محدود می نماید .


Canva : اگر چه لوگو و یا آرم یک شرکت و یا سایت کوچک هستند ولی تاثیری عمیق بر روی هویت و کسب و کار یک شرکت دارند به طوری که در اعماق ذهن کاربران می نشینند و هرکجا آن را ببینند به سرویس های که یک شرکت و یا سایت ارائه می دهد فکر می کنند . اینکه متن های یک آرم به چه شکل و با چه کلماتی طراحی شود بسیار مهم می باشد چرا که اولین برخورد کاربران با سایت و یا هویت یک سایت لوگو آن می باشد از لوگو سایت می توان به قابلیت های آن پی برد بنابراین همیشه یکی از چالش های بزرگ طراحان ، طراحی لوگوی می باشد که بتواند بیشترین جذابیت و البته وضوح اهداف یک سایت را برای کاربران ایجاد نماید . یکی از ابزارهای که می تواند در این زمینه به طراحان کمک نماید Canva می باشد با استفاده از این ابزار طراح می تواند لوگوی منحصر به فرد و زیبا ایجاد نماید این ابزار کتابخانه ای از طراحی تمپلیت های حرفه ای لوگو را به طراحان پیشنهاد می کند با این کار طراح می تواند عنصر و یا المان های مورد نظر خود را در آن اضافه کند و یک لوگو منحصر به فرد برای خود ایجاد نماید .


piktochart : تصاویر همیشه بهتر از متن با کاربران صحبت می کنند اگر طراحی می خواهد در نوآوری و خلاقیت در سایت منحصر به فرد عمل کند باید بتواند اطلاعات خود را به صورت تصاویر در بیاورد اما چگونه ؟ برخی از اطلاعات سایت به صورت آمار و ارقام می باشد در هنگام طراحی سایت می توان این آمار و ارقام را با استفاده از نمودارهای زیبا و منحصر به فرد به کاربر نشان داد با این روش دو کار همزمان ایجاد شده است هم به زیبای سایت کمک زیادی شده و هم کاربر را به خواندن این آمار و ارقام که اصولا با اهداف سایت همخوانی نزدیک دارند مجاب کرده ایم یکی از ابزارهای نمودار piktochart می باشد این ابزار به صورت کاملا رایگان دارای صدها تمپلیت زیبا و جذاب برای انواع داده های مورد نیاز سایت می باشد . طراح می تواند به سادگی از این ابزار ها استفاده کند و سایت خود را به صورت حرفه ای طراحی نماید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (300)
کد خبر: 2415


  • ابزارهای که توانای طراحان را افزایش می دهند