Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
20

مصاحبه با جیمی لووی اولین بانوی استراتژی طراحی UX

مصاحبه با جیمی لووی اولین بانوی استراتژی طراحی UX

حیمی لووی را اولین بانوی استراتژی طراحی UX می شناسند او یکی از تاثیر گذارترین کتاب های طراحی UX و استراتژی طراحی را نوشته است که با استقبال زیادی همراه بوده است این کتاب در واقع به مخاطب خود نشان می دهد چگونه می تواند یک نوآوری را در محصولات و یا سایت خود ابداع نماید . این کتاب از زمان انتشار آن در سال 2015 به شش زبان ترجمه شده است او در سال 2017 با یک کارگاه سانفرانسیسکو به نام «استراتژی و دستکاری در UX Strategy و Prototyping»، همراه با ابزار نمونه سازی Justinmind در تاریخ 16 نوامبر برای دانش آموختگان شروع به فعالیت کرده است. ما به اندازه کافی خوش شانس بودیم تا قبل از این رویداد با جیمی ملاقات کنیم تا بتوانیم بیشتر در مورد کتاب او، به نام "فلسفه UX خود را پیدا کنیم " صحبت نماییم . در بقیه این پست صحبت های خودمان با او را نوشته ایم تا با تجربیات بانوی استراتژی طراحی UX آشنا شوید.

 آیا می توانید به ما بگوئید چه انتظاراتی در کارگاه آموزشی شما در تاریخ 16 نوامبر، استراتژی Hands-On UX و نمونه سازی دارید؟ و چه چیزی می خواهید به کارآموزهای خود توضیح دهید ؟

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی یاد می گیرند چگونه به مخاطبان و کاربران مصاحبه نمایند و نتایج مصاحبه را جمع آوری و مطالب مفید آن را استخراج کنند همچنین یک تکنیک storyboarding که به عنوان یک ابزار برای نمونه سازی سریع  در طراحی سایت مفید می باشد را کار می کنند.


  شما گفتید storyboarding یک پیشرو نمونه اولیه است. آیا می توانید توضیح دهید که چگونه کار می کند؟

Storyboarding در واقع از سال 1930 مورد استفاده انیمیشن ها و طراحی ها قرار می گرفته است بنده وقتی در حال طراحی نمونه سریع بوده ام با این نوع تکنیک آشنا شده ام ، بسیاری از افرادی که در استراتژی UX فعالیت می کنند، شروع به فکر کردن درباره ایده ها و ویژگی های خود می کنند. سپس بعضی اوقات ماه ها را برای ایجاد یک نقشه سفر مشتری آماده می کنند. این نقشه ها می توانند نقطه تماس و موارد استفاده در اکوسیستم محصول یک تجربه مشتری را شامل شوند. اما گاهی اوقات آنها هیچ چیزی را بیان نمی کنند و ذینفعان یا اعضای تیم بعد از مدتی به آنها نگاه می کنند و حتی نمی دانند به چه چیزی نگاه می کنند. اگر ما سعی می کنیم به سرعت محصول را بیرون کنیم، نیاز به روش های کارآمدتری برای بیان یک قاعده ارزش خواهیم داشت . یکی از اصول من نوآوری ارزش است که به معنی تمرکز بر ابزار اولیه محصول است. اینکه چگونه مردم فکر می کنند چه چیزی منحصر به فرد و فوق العاده می تواند باشد چیزی که طراح بدان نیاز دارد . Storyboarding به طراح اجازه می دهد سناریو های درستی را در هنگام فرآیند طراحی برای رسیدن به طراحی کامل و نوآورانه طی نمایید تکنیکی که فرآیندها را در کنار هم قرار می دهد تا یک داستان درست از طراحی ایجاد شود .

 کتاب شما چگونه یک استراتژی UX را توضیح می دهد ؟

کتاب من ابتدا اصول طراحی و UX را با تصاویر و نمونه های که قبلا طراحی شده است و اشکالات آن ها توضیح می دهد و برای هر مرحله تکلیفی را به کاربر می دهد تا بتواند آن موضوع را به خوبی درک نماید .

شما فکر می کنید که اشتیاق شما و به طور کلی یک طراح برای طراحی سایت و یا محصولات از کجا باید سرچشمه گیرد؟

هر طراحی می تواند اشتیاق و علاقه متفاوتی را در طراحی داشته باشد من جزء خانواده ای بوده ام که پدر و مادرم در صنعت فیلم سازی حضور داشته انددر ابتدا می خواستم فیلم ساز شوم ولی کم کم به طراحی اشکال های مختلف علاقه مند شدم و خوشحالم که در زمینه طراحی UX به صورت حرفه ای مشغول کار می باشم .

چه زمانی می توانیم یک طراح را یک طراحی UX حرفه ای دانست ؟

پاسخ به سوال شما خیلی سخت است باید خود طراح با صداقت به این موضوع برسد البته یک طراح باید شکست های متعددی را به جان بخرد تا بداند دقیقا چه چیزی برای استراتژی طراحی در انواع طراحی ها مفید و لازم می باشد و از آن استفاده نماید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (332)
کد خبر: 2422


  • مصاحبه با جیمی لووی اولین بانوی استراتژی طراحی UX