Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

ترفندهای برای بارگذاری صفحات سایت

ترفندهای برای بارگذاری صفحات سایت

طراحان زمان زیادی را وقت طراحی و زیبا نمودن سایت می کنند اما برای کاربر آن چیزی که در درجه اول اهمیت دارد لود شدن سریع سایت می باشد ، زمان بارگذاری می تواند به کل طراحی و تجربه کاربری سایت صدمه بزند نگه داشتن کاربران برای مدت زمان طولانی برای بارگیری سایت می تواند کاربران را بی قراری کند و بسیاری از کاربران در این مدت سایت را ترک می کنند و به سایت دیگری سر می زنند ترفندهای برای القا کردن حس سریع سایت بین کاربران وجود دارد که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت . وقتی کاربران با سرعت پایین به سایت متصل می شوند زمانی طولانی طول می کشد تا تصاویر و محتوای سایت در مرورگر آن ها لود شود، بدترین حالت زمانی است که کاربر نداند دقیقا چه مقدار زمان باید صبر کند تا محتوا به آن ها نشان داده شود هنگامی که سایت نتواند به کاربران اطلاع دهد که برای تکمیل یک عملی نیاز به زمان دارد، کاربران اغلب فکر می کنند که درخواست را دریافت نکرده اند و دوباره تلاش می کنند به همین دلیل طراحی سایت باید طوری طراحی شده باشد که فیدبکی در هر درخواست کاربر به آن ها نشان داده شود تا کاربران مطلع شوند که درخواست آن ها به سمت سایت ارسال شده و سایت در حال تحلیل درخواست کاربر می باشد .


یکی دیگر از کارهای که نباید طراح در هنگام طراحی انجام دهد ایجاد لودینگ های استاتیک می باشد مثلا آیکون بارگزاری و یا کلمه لطفا منتظر بمانید چرا که در این نوع فیدبک هیچ نشانی از پیشرفت کار به کاربران نشان داده نمی شود و کاربران نمی دانند تا چه زمانی باید منتظر درخواست خود باشند . مطالعات روانشناختی از زمان انتظار نشان می دهد که تمرکز کاربر پس از یک ثانیه انتظار بدون هیچ گونه بازخوردی شروع به تغییر می کند برای جلوگیری از این کار باید یک آیکون داینامیک که طول انتظار درخواست را به کاربران نشان می دهد طراحی شود . همچنین مطالعات نشان داده است درخواست های که سایت می داند کمتر از یک ثانیه طول می کشد نیاز به آیکون انتظار ندارند چرا که در صفحه نمایش کاربر تنها روشن و خاموش شدن آن به سرعت نشان داده می شود و باعث ایجاد اضطراب بین آن ها می گردد .


به طور کلی طراحی آیکون انتظار باید بین 2 تا 10 ثانیه برای کاربران نشان داده شود هر چه این زمان طولانی گردد صبر کاربر نیز از بین خواهد رفت. برخی از طراحان در طراحی سایت خود از شماره های اسپینر و یا درصدی برای آیکون انتظار خود استفاده می کنند که باعث القای درصد تعداد زمانی که کاربران نیاز دارد منتظر درخواست خود باشند ایجاد می کند یک قاعده کلی می گوید که استفاده از آیکون های درصدی برای زمان های طولانی بهتر و قانع کننده تر برای کاربران است .


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (277)
کد خبر: 2443


  • ترفندهای برای بارگذاری صفحات سایت