Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
27

چند ترند معروف UI طراحی سایت در سال 2018

چند ترند معروف UI طراحی سایت در سال 2018

سال 2018 در حال نزدیک شدن می باشد و برای طراحان رابط کاربری 2018 اهمیت بیشتری پیدا کرده است . آن ها سال 2018 را سال شورش UI در طراحی سایت می نامند چرا که می توانند هر چه بیشتر مرزها و قوانین را بشکنند و طراحی جسورانه و البته ریسک آور را ایجاد نمایند . این امر زمانی قوت گرفته است که به نظر می رسد در سال پیش رو واقعیت مجازی و افزوده در طراحی سایت دیده شوند با توجه به صحبت های وایکانت بنجاجکا از شرکت INADEV که اعتقاد دارد آینده UI و همچنین UX متعلق به کسانی می باشد که اجازه می دهد کاربران به طور کامل غرق در تجربه کاربری با سایت شوند و بتوانند هر چیزی را خود تجربه نمایند . ما در ادامه به چند روند و یا ترندی که انتظار می رود در سال 2018 در UI بیش از هر روش دیگری به کار رود را توضیح خواهیم داد .

فیلم تمام صفحه

فیلم های تمام صفحه که معمولا به عنوان پس زمینه در سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند پیش از پیش با روی کار آمدن سرعت اینترنت در بین طراحان رواج پیدا کرده است . همچنین همیشه کاربران دوست دارند سایت را به مانند یک تلویزیون HD که ویدئو با کیفیت را از برند سایت نمایش می دهد تماشا نمایند . حال با روی کار آمدن واقعیت افزوده و مجازی طراحان به دنبال ترکیب آن ها با این نمونه از طراحی سایت می باشند .


خروج از گرید در طراحی

سال 2018 شاید بتوان گفت سال خداحافظی با طراحی به سبک گرید می باشد البته نه به طور کامل بلکه به صورت تدریجی این خداحافظی انجام خواهد گرفت . یکی از مهمترین روش های قابل توجه در سال 2018 طراحی بدون مرز (borderless) می باشد بسیاری از طراحان با الهام گرفتن از آیفون X  می خواهند طراحی سایت خود را نیز به این صورت طراحی کنند که در واقع حذف گرید ها را در طراحی رقم خواهد زد . به طور سنتی طراحان بر روی سیستم های مبتنی بر گرید متکی هستند تا طراحی منطقی و سازگار را ایجاد نمایند با این حال روش های جدید مانند صفحه نمایش های edgeless باعث شده است تفکرهای نوینی در ذهن طراحان سایت ایجاد شود و جرات بیشتری برای شکستن قوانین سفت و سخت در این زمینه را برای خود ایجاد نمایند .


تایپوگرافی بزرگ

تنها ویدئو بزرگ روش مهمی در سال 2018 نمی باشد استفاده از تایپوگرافی های جذاب و البته بزرگ در طراحی سایت 2018 بسیار حائز اهمیت است . افزایش اندازه متن یک راه برای جلب توجه نشان دادن جملات در سایت می باشد همچنین با روند جدید و بزرگ شدن متن ها دیگر رنگ متون مانند گذشته مورد توجه قرار نخواهد گرفت .

رنگ های واضح

در سال 208 رنگ های خاموش و پالت های کم رنگ را فراموش کنید از رنگ های گرم و شاد در سال 2018 بیشتر خواهید دید چرا که بر طبق آمارها رنگ های شاد طرفداران بیشماری پیدا کرده است . این رنگ ها باعث ایجاد هیجان مثبت در هنگام مشاهده سایت خواهد شد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (188)
کد خبر: 2489


  • چند ترند معروف UI طراحی سایت در سال 2018