Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
01

چند پلتفرم کد باز و رایگان در طراحی UI

چند پلتفرم کد باز و رایگان در طراحی UI

با روی کار آمدن پلتفرم های گوناگون UI و یا کیت های UI امروزه طراحی سایت بسیار راحت تر ، جذاب تر و کم هزینه تر و با زمان کمتر انجام می شود و البته محبوب ترین پلتفرم که در طراحی مورد استفاده طراحان قرار می گیرد بوت استرپ می باشد از این رو بسیاری از کیت های UI با بهره گیری از این پلتفرم و ترکیب آن با ذهن خلاق تولید کنندگان UI کیت های متنوعی ایجاد کرده اند که در این پست به برخی از کیت های رایگان و کد باز(open source) خواهیم پرداخت . چارچوب UIKit آسان ، سبک و قابل کاستمایز می باشد همچنین ویژگی دیگری که باعث می شود طراحان  بسیاری به آن روی آورند ماژولار بودن این کیت UI می باشد جای که طراحان می توانند با استفاده از کلاس های آماده و پیش فرض به طراحی خود بپردازند . این کیت به طراح اجازه بدون بار اضافی و تنها با خود این کیت هزاران فونت زیبا و آیکون های منحصر به فرد داشته باشد که طراح را از هر گونه آیکون دیگر برای انواع طراحی بی نیاز خواهد کرد .


همچنین UIKit می تواند با هر مدیر بسته (معمولا npm) با Sass یا Less اجرا شود. یکی دیگر از کیت های UI که در طول چند سال اخیر رشد خوبی داشته است Foundation می باشد با استفاده از این کیت طراح می تواند رابط کاربری سبک تری نسبت به بقیه کیت ها از جمله بوت استرپ داشته باشد همچنین با استفاده از Foundation می طراح می تواند عناصر رابط کاربری سفارشی، اجزای سازنده و یک گرید پیش فرض دسترسی برای طراحی داشته باشد . برخی موارد نیاز به یک طراحی بزرگ و حجیم نیست در این مواقع که رویکرد مینیمالیستی وجود دارد می توان به کیت بسیار جالب Milligram روی آورد ، این کتابخانه منبع باز CSS فوق العاده کوچک است و با مجموعه ای از ویژگی های رابط کاربری واقعا ساده توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب نماید . این کتابخانه می توان با استفاد از npm به سادگی بر روی کامپیوتر و یا سرور نصب گردد . یکی دیگر از کیت های UI که به صورت رایگان در اختیار طراحان برای طراحی سایت قرار گرفته است One-Nexus می باشد این کیت نیز مانند کیت های رایج و پر طرفدار هم واکنشگرا می باشد و هم از دستگاه های لمسی پشتیبانی می کند همچنین از SaSS برای کار خود بهره می برد البته برای تازه کارها در طراحی این کیت کمی پیچیده می باشد و توصیه می شود ابتدا با کیت های راحت تر و آسان تر کار خود را دنبال نمایند  .


کیت Semantic UI نیز یکی از کیت های می باشد که آزمایش خود را در طراح های گوناگون پس داده این کیت دارای نسخه 2.2 در حال حاضر است و دارای کتابخانه های متفاوت شامل دکمه ها، برگه ها، منوها، همه چیزهایی است که طراح نیاز دارد می باشد البته مانند بوت استرپ به راحتی در میان کدهای دیگر قابل پیاده سازی نیست و نیاز به مهارت بیشتری دارد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (341)
کد خبر: 2494


  • چند پلتفرم کد باز و رایگان در طراحی UI