Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

ابزار بهینه سازی تصویر و نکاتی برای مدیران سایت ها

ابزار بهینه سازی تصویر و نکاتی برای مدیران سایت ها

بهینه سازی تصاویر مناسب برای بالا بردن سرعت سایت ها لازم و ضروری می باشد همیشه تصاویر در بالا آمدن سایت تاثیر موثری داشته اند این تاثیر می تواند منفی و یا مثبت باشد همچنین موتورهای جستجو برای بهینه سازی تصاویر در سایت ها امتیازهای در نظر می گیرند که به سئو سایت ارتباط مستقیم خواهد داشت بنابراین اهمیت بهینه سازی تصاویر امروزه بسیار مهم و جدی می باشد . این امر باعث شده است بسیاری از ابزارهای برای بهبود و فشرده سازی تصاویر تولید شوند ابزارهای که به طراحان تضمین می دهند تا تصاویر آن ها بدون کاهش کیفیت با حجمی کمتر تولید شوند و آن ها می توانند در طراحی سایت از این تصاویر بهره ببرند نرم افزار های معروفی مانند Sketch، Photoshop و Illustrator از این نوع دسته می باشند . همچنین به خاطر نیاز طراحان در این زمینه بسیاری از سایت ها برای سرویس دادن آنلاین به طراحان و به دست آوردن یک کسب و کار پر رونق شروع به طراحی و پیاده سازی سایت ها برای بهینه سازی تصاویر شده اند این نوع سایت ها از کاربران خود می خواهند تصاویر خود را در سایت آپلود کنند و در کمترین زمان ممکن تصاویر بهینه شده را دانلود نمایند .


ما برخی از معروف ترین سایت ها در ای زمینه را خواهیم پرداخت . اولین سایتی که بررسی می کنیم سایت Compressor.io می باشد این ابزار رایگان که توسط Stephane Lyver ایجاد شده است اجازه می دهد هر شخصی از کامپیوتر خود تصاویر مورد نظر را بر روی سایت آپلود کرده و بعد از آن تصاویر بهینه و فشرده شده را دانلود نماید این سایت به کاربر خود می گوید تا چه اندازه توانسته است تصاویر را بدون افت کیفیت تصویر بهینه نماید همچنین قسمتی لغزنده به کاربران داده می شود تا تصویر خود را قبل و بعد از بهینه شدن در این ابزار ببیند تا مطمن شوند تصویر هیچگونه افت کیفیت نخواهد داشت . ابزار بعدی که به صورت رایگان در اختیار کاربران و به ویژه طراحان قرار داده شده است ابزار TinyPNG می باشد این سایت به شما اجازه می دهد فایل ها با پسوند PNG و JPEG را از کامپیوتر خود به سایت خود آپلود نمایند و سپس فایل بهینه شده را از آن دانلود کنید این ابزار به هر کاربر اجازه می دهد تا 20 تصویر را به صورت رایگان بهنه سازی نماید و بعد از آن کاربران در صورتی که بیش از 20 تصویر داشته باشند باید با پرداخت 50 دلار به کار خود ادامه دهند همچنین اگر طراحی سایت شما با وردپرس است افزونه این به صورت رایگان برای این ابزار در نظر گرفته شده است .


امروزه تصاویر گیف رونق گرفته است چرا که هم مانند ویدئو متحرک و جذاب می باشد و هم حجم کمتری را نسبت به ویدئو دارد برای همین فشرده سازی این نوع تصاویر نیز بسیار رونق گرفته است ابزاری به نام EZGIF به کاربران این امکان را می دهد فایل گیف خود را از کامپیوتر به دخل این سایت آپلود کنند و میزان فشرده سازی تصویر را نیز اعلام نمایند و با این کار فایل فشرده سازی شده و بهینه گیف را دریافت نماید این سایت برای آپلود تصاویر گیف محدودیت 30 مگا بایتی قرار داده است . باید توجه داشت طراح همیشه نمی تواند به بهینه کردن تصاویر تکیه کند چرا که برخی از تصاویر بخاطر ماهیتی که دارند برای حفظ کیفیت خود لزما هنگام بهینه کردن کاهش پیدا نخواهند کرد برای همین گزینه های دیگری را باید در بهبود سرعت تصاویر در طراحی سایت در نظر گرفت یکی از این روش ها CDN می باشد این کلمه مخفف Content Delivery Network است در واقع این روش مجموعه ای از سرورهای مختلف واقع در سراسر جهان که می تواند فایل های سایت را سریعتر از وب سرور اصلی ارائه نماید تا بار کاری نیز از روی سرور برداشته شود . وب سایت های مانند BunnyCDN و یا BelugaCDN با دریافت کمترین هزینه این کار را برای سایت ها انجام میدهند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (293)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2498


  • ابزار بهینه سازی تصویر و نکاتی برای مدیران سایت ها