Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

استفاده از روانشناسی فاصله برای طراحی سایت - قسمت دوم

استفاده از روانشناسی فاصله برای طراحی سایت - قسمت دوم

با شما هستیم با قسمت دوم از روانشناسی فاصله و تاثیر بکار گرفتن آن در طراحی سایت.در سال 2006 مطالعه ای صورت گرفت که نشان می دهد بسیاری از اشخاص دوست دارند از قمست تفسیر بالای ذهن خود استفاده کنند بدون آنکه در مرحله اول بخواهند وارد جزئیات آن موضوع شوند . مانند این سوال که چرا شما اینکار را انجام می دهید به جای اینکه بپرسند چگونه این کار را انجام می دهید در واقع ذهن بیشتر مردم به دنبال سود آوری فوری به جای منافع بلند مدت کار می کند . بنابراین با استفاده از جمله بندی مناسب در سایت می توان سطح بالای ذهن انسان که در اکثر کاربران بیشتر از قسمت های دیگر فعال است را به دیدن سایت جذب کرد . به دو عکس پایین توجه کنید در تصویر اول تصویری است که تفسیر پایین دهن انسان در آن درگیر می شود که شامل قیمت زمان و... می باشد حال آنکه تصویر دوم بر روی تفسیر بالای ذهن اثر گذار است و در نگاه اول کاربر جذب آن می شود .


فاصله زمانی (Time distance)

فاصله زمانی نیز فاکتوری دیگر از تاثیر گزاری بر روی درک مشتری و المان های داخل آن می باشد . فاصله زمانی در واقع به فاصله حضور و یا رخ دادن رویدادی اشاره می کند از لحاظ علمی ثابت شده است اگر رویدادی در یک فاصله زمانی نزدیک رخ دهد مغز انسان بر روی کاربرد عملی آن رویداد متمرکز می باشد اما اگر رویداد مورد نظر در فاصله زمانی دور قرار است رخ دهد مغز انسان به دنبال تجربیاتی است که قبلا از این رویداد مشاهده شده است . تحلیل یک شرکت فروش بلیط هواپیمابری نشان می دهد کاربرانی که می خواهند برای تعطیلات خود در فاصله زمانی دور برنامه ریزی کنند تمایل بیشتری به خرج کردن پول خود نسبت به کاربرانی دارند که می خواهند به تعطیلات در فاصله زمانی نزدیک بروند .


دلیل آن است که برنامه ریزی تعطیلات یک سال پیش سبب می شود که تمرکز ذهن انسان بر روی حالت دیگری از تعطیلات مانند سرگرمی ، آرامش و... متمرکز باشد در حالی که تعطیلات در فاصله نزدیک ذهم انسان را بر روی ویژگی های خاص دیگر مانند رزرو رستوران مورد نظر، استفاده از وسیله نقیله خاص و... معطوف می کند . بنابراین برنامه ریزی تعطیلات در فاصله دور ذهن انسان را به یک درک مطلوب تر از تعطیلات سوق می دهد و باعث می شود کاربر به پرداخت پول بیشتر روی خوش نشان دهد . حال باید شما با درک این موضوع بدانید که چگونه فاصله زمانی المان ها از یکدیگر را در طراحی سایت ایجاد نمایید و این فاصله زمانی چه تاثیری بر ذهن انسان خواهد داشت .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (281)
کد خبر: 2517


  • استفاده از روانشناسی فاصله برای طراحی سایت - قسمت دوم