Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
20

فاکتورهای مهم طراحی UX در سال 2018

فاکتورهای مهم  طراحی UX در سال 2018

طراحی UX امروزه یکی از اساسی ترین فاکتورهای مهم در موفقیت یک سایت محسوب می شود این فاکتور در سال جدید نیز با سرعت فراوان رو به افزایش است و متخصصان زیادی در مورد جزئیات آن با یکدیگر به مشورت می پردازند تا بتوانند ایده های بهتر در این زمینه ایجاد نمایند . اولین چیزی که باید در یک طراحی تجربه کاربری (UX) به آن پرداخته شود و در سال جدید نیز به آن تاکید زیاد می شود داستان سرایی می باشد اینکه به چه نحوی محتوا که شامل متن ها و تصاویر می باشد را در سایت قرار داد تا همه چیز حول اهداف سایت دیده شود . استیو جابز می گفت کلمه طراحی یک کلمه سرگرم کننده می باشد البته بسیاری فکر می کنند طراحی یعنی اینکه کاربران به نظاره چیزی یا المانی بپردازند در صورتی که طراحی موفق آمیز است که کاربر را وادار کند با او شروع به تعامل نماید بر همین اساس طراحان در طراحی سایت باید ابتدا به خوبی موارد مورد نیاز یک تجربه کاربری را درک کرده و سپس شروع به طراحی نمایند که این کار نیاز به تحقیقات زیاد در مورد فاکتورهای مهم در طراحی UX دارد .


 یکی دیگر از کارهای که باید در طراحی UX به آن توجه داشت تجزیه و تحلیل داده های می باشد چرا که پس از جمع آوری داده ها اینکه به چه روشی نیاز است این داده ها ارزیابی شوند مهم و حساس می باشد نتایج این داده ها است که به طراحان میگویند به چه شکل می توان کاربران و مشتریان بیشتری را جذب سایت نمود . یکی دیگر از فاکتورهای که باید در نظر داشت نگاه کردن و تحلیل کردن طراحی UX بزرگان می باشد چرا که وقتی شخصی می خواهد کار بهتر انجام دهد و یا آموزش بهتر فرا بگیرد به نمونه کارهای بزرگان رشته خود توجه بیشتری انجام می دهد متخصصان در UX نیز باید نمونه کارهای Daniel Libeskind یا Renzo Piano را دیده و آن را تحلیل نمایند .


رنگ ها فاکتور دیگری هستند که ابزاری قدرتمند در طراحی تجربه کاربری (UX) محسوب می شوند . طراح باید قبل از طراحی سایت در مورد رنگ های یک سایت به خوبی تفکر کرده و ایده مناسبی را ایجاد نماید این کار زمانی به نتیجه خواهد رسید که طراحان مطالعات دقیق و درستی از نظریه رنگ ها داشته باشند تا بتوانند در مورد روانشناسی رنگ و ترکیب آن با طرح موجود طرح مناسبی را ارائه دهند . فاکتور دیگری که باید مورد توجه طراحان در طراحی UX در سایت قرار گیرد طراحی FOLD می باشد بسیاری از طراحان قبلا معتقد بودند محتوای مهم باید در ابتدای سایت قرار گیرد چرا که کاربران به احتمال زیاد محتوای ابتدای سایت را بیشتر مشاهده می کنند ولی در چند سال اخیر بخصوص زمانی که طراح های زیبا با افکت های جذاب برای پیمایش سایت ها بخصوص صفحه اصلی آن طراحی شد این اعتقاد کمرنگ شده و متخصصان بر روی طرح های سایت با پیمایش بلند تمرکز کرده اند که هر قسمت از آن نمایانگر یک اهداف در سایت باشد و بتواند کاربران را براساس اولویتشان جذب نماید .  

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (422)
کد خبر: 2519


  • فاکتورهای مهم  طراحی UX در سال 2018