Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
21

نکاتی در مورد طراحی لوگو برای شرکت – قسمت اول

نکاتی در مورد طراحی لوگو برای شرکت – قسمت اول

بدون شک یکی از بخش های مهم در طراحی سایت لوگو شرکت می باشد . بسیاری از متخصصان ، طراحی لوگو را مهم ترین بخش یک شرکت در نشان دادن هویت آن شرکت به مخاطب خود می دانند . ما در اینجا قصد داریم نکاتی را در مورد طراحی لوگو برای شما بیان کنیم.

هویت شرکت

لوگو یک شرکت و یا سازمان  باید در برگیرنده اهداف ، ارزش ها و چشم انداز آن شرکت و یا سازمان باشد . لوگو باید همسو با نیازهای استراتژیک یک سازمان و بازاریابی محصولات یک سازمان طراحی و ایجاد می شود . این نکته باید در هنگام طراحی لوگو در نظر گرفته شود . شاید نیاز باشد طراح برای طراحی لوگو یک شرکت ممکن است نیاز داشته باشد با مشتریان آن شرکت و یا محصول آن شرکت ارتباط عمیقی برقرار کند .


اصول اولیه

همان طوری که بسیاری از طراحان گرافیک توصیه می کنند طرح لوگو باید واضح و شفاف طراحی شود به طوری که هیچ مشتری و یا بازدید کننده ای هنگام دیدن لوگو ابهامی در ذهنش ایجاد نشود . استفاده از طرح های پیچیده که باعث شود برداشت های متفاوتی از طرح لوگو ایجاد شود اکیدا توصیه نمی شود مانند کار با طراحی سایت ، لوگو نیز علاوه بر جذاب بودن و جذب مشتری به تماشای آن باید واضح و تا حد ممکن ساده طراحی شود .  


کلید موفقیت متفاوت بودن است

تحلیل رقبای یک شرکت همیشه مفید و سودمند بوده است اما این تحلیل نباید در طرح لوگو شرکت تاثیر بگذارد زیرا این باعث می شود که طرحی را که می خواهید ایجاد کنید ناخودآگاه مانند طرح لوگو رقیب های شرکت باشد و از آن ها الهام گرفته باشید که از دید مخاطب یک کپی بیش نیست . اگر می خواهید لوگو شرکت شما معتبر به نظر برسد طرحی را طراحی و تولید کنید که بقیه رقبای شما آن را طراحی نکرده اند به این شکل است که شما در قدم اول ازدید مخاطب متفاوت می باشید . شما باید قوانین را بشکنید و یک طرح جالب ایجاد کنید البته باید بدانید که اصول طراحی که همان سادگی است در این طرح جدید فراموش نکنید .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (260)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2520


  • نکاتی در مورد طراحی لوگو برای شرکت – قسمت اول